• Zajęcia dodatkowe - piłka nożna - oferta Prestige Football Academy

          • Zajęcia dodatkowe - piłka nożna - oferta Prestige Football Academy

             

             

            Szanowni Państwo,

             

            nasze Przedszkole nawiązało współpracę, w zakresie organizowania dla dzieci treningów piłki nożnej, z akademią piłkarską Prestige Football Academy (www.prestigefootballacademy.pl). W ramach tej współpracy organizowane są obecnie DARMOWE treningi piłki nożnej, na boisku szkolnym, obok naszego Przedszkola - w Szkole Podstawowej nr 109 (czerwony budynek). Darmowe treningi trwają w okresie do końca października. Po tym czasie, od listopada, treningi będą już płatne, i odbywać będą się w sali gimnastycznej tej samej Szkoły Podstawowej (obok nas). Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i piątek, w godzinach od 15:30 do 16:30. Istnieje możliwość odbierania dzieci bezpośrednio z naszego Przedszkola przez Trenera Akademii, o godzinie 15:10, a Państwo odbieralibyście wtedy swoje pociechy już bezpośrednio z zajęć treningowych, o godzinie 16:30.

             

            Bardzo prosimy o informację kto z Państwa byłby zainteresowany skorzystaniem z w/w propozycji telefonicznie lub mailowo do dyrektora przedszkola / do dnia 15 października/.

             

          • Dzieci spoza gminy Wrocław

          • PILNE !  Dotyczy  dzieci  z  roczników 2015,2016,2017 zamieszkujących inną gminę  niż  gmina  Wrocław

            UWAGA, RODZICE  DZIECI  URODZONYCH  POWYŻEJ 2014 ROKU  ZAMIESZKUJĄCYCH  INNĄ  GMINĘ  NIŻ  GMINA  WROCŁAW

             

            Rodzice  dzieci  zamieszkujących  inną  gminę  niż  gmina  Wrocław  proszeni  są  o  złożenie  wypełnionego  oświadczenia (  w  załączeniu) dotyczącego  miejsca  zamieszkania ,  gdyż  to  gmina, w której zamieszkuje  dziecko  pokrywa  koszty  wychowania  przedszkolnego.

            Proszę o składanie oświadczeń do 12.10.2020 r.

             

          • Roczna składka na Radę Rodziców

          • Informujemy rodziców, że na posiedzeniu   Rady Rodziców Przedszkola nr 59    ustalono  roczną składkę           w wysokości 140 zł.    ( 50% na drugie i kolejne dziecko).

            Składkę prosimy wpłacać w całości lub w dwóch ratach (X,II)  na konto Rady Rodziców

             

            Numer konta Rady Rodziców 08 1240 6670 1111 0010 3864 5841

          • UWAGA, WAŻNE - dokumentowanie godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

          • UWAGA,  WAŻNE - dokumentowanie godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

            Informujemy, że  od  1 października (czwartek)  przy przyprowadzaniu i odbieraniu dziecka z przedszkola używamy karty magnetycznej lub PIN-u ( czytnik umieszczony po prawej stronie w przedsionku) w celu odznaczenia godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

          • PILNE !!!

          • Zmiany w procedurze przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola

            Drodzy rodzice,  aby usprawnić procedurę przyprowadzania i odbierania dzieci prosimy o :

            1.     Mierzenie dzieciom temperatury w domu przed wyjściem do przedszkola          (w przedszkolu będziemy mierzyć temperaturę podczas śniadania).

            2.     Przyprowadzanie dzieci do przedszkola najpóźniej do 8:30 ( po tym czasie pracownicy mają już obowiązki w grupach  i każde spóźnienie odrywa ich od pracy).

            3.     Odbieranie dzieci od godz. 14 , tak aby dzieci spokojnie zjadły drugie danie, a pracownicy, którzy dyżurują przy drzwiach zakończyli  wykonywanie swoich obowiązków w grupie.

            4.     Rodzice dzieci nowoprzyjętych w okresie adaptacji mogą odbierać dzieci od godz. 12.

            5.     Wjazd na teren przedszkola tylko dla pracowników, dostawców, służb miejskich.

             

            Dziękujemy rodzicom za wspaniałe przygotowanie się do nowych warunków, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

          • ZWOLNIENIE Z OPŁATY STAŁEJ ZA PRZEDSZKOLE

          • Na podstawie § 2.1  i § 2.2 UCHWAŁY NR L/1187/18 RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania  i opieki  oraz  wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę zwalnia się z opłaty stałej za przedszkole rodziców(opiekunów prawnych)  posiadających co najmniej troje dzieci, pozostających na ich utrzymaniu i we wspólnym gospodarstwie domowym. W przypadku dzieci pełnoletnich uwzględnia się tylko dzieci pobierające naukę, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

            Rodzice, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia wypełniają  wniosek ( w załączniku)  i  dostarczają go do przedszkola do dnia 20 września. Decyzja dyrektora zostanie wydana do 30   września 2020 r.

             

            W przypadku nabycia prawa do skorzystania ze zwolnienia w trakcie roku szkolnego należy jak najszybciej złożyć wniosek o zwolnienie z opłaty stałej  do dyrektora przedszkola.

          • Informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola od 1 wrzesnia 2020 r.

          • Drodzy Rodzice!!!

            Nowy rok szkolny zaczyna się we wtorek – 1 września 2020 r.

             

            Od 1 września 2020 roku w przedszkolu będą obowiązywać wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji oraz opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz zaktualizowane Procedury Bezpieczeństwa.

            Organizacja zajęć w przedszkolu. 

            Przyprowadzanie i odbieranie dziecka.

            • W okresie trwania epidemii przedszkole czynne będzie w godzinach: 6:45 – 16:45
            • Przyprowadzenie dziecka do przedszkola oznajmia się ogólnym dzwonkiem. Dziecko należy przyprowadzić do godz.8:30. Rodzice / prawni opiekunowie lub osoby upoważnione/ przy przyprowadzaniu i odbieraniu dziecka z przedszkola zachowują następujące zasady:
            1. Jeden rodzic do jednego dziecka lub rodzeństwa,
            2. Zachowanie dystansu społecznego,
            3. Konieczność stosowania środków ochrony osobistej
            4. Rodzice / opiekunowie prawni, lub osoby upoważnione / dzieci nowoprzyjętych mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej Przedszkola .  W szatni przedszkolnej jednocześnie może przebywać  pięcioro rodziców z dziećmi, pozostali rodzice z dziećmi oczekują przed budynkiem  w bezpiecznych odległościach
            5. Rodzice / opiekunowie prawni lub osoby upoważnione / dzieci z grup 2,3,4  oddają               i   odbierają dzieci przy  drzwiach wejściowych
            6.  Rodzice / prawni opiekunowie lub osoby upoważnione/ po odebraniu dziecka niezwłocznie opuszczają teren przedszkola.
            • Grupy pracują w godzinach:

            Grupa 1 – 7:30-15:30

            Grupa 2 – 7:30-16

            Grupa 3 – 6:45-16:45

            Grupa 4 – 7:30-16:30

            • Jeśli konieczne jest przyprowadzanie/odbieranie dzieci wykraczające poza czas pracy jego grupy  dziecko będzie miało zapewnioną opiekę w grupie zbiorczej.
            • Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
            • Dzieci mogą być przyprowadzane do przedszkola i z niego odbierane przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do  i z przedszkola opiekunowie z dziećmi przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
            • W przedszkolu dzieci nie muszą zakrywać ust i nosa (nie chodzą w maseczkach).
            • Wszyscy wchodzący do budynku będą mieć umożliwione skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Dezynfekcja rąk jest obowiązkowa. Dzieci wchodzące do przedszkola mają mierzoną temperaturę.
            • W razie konieczności załatwienia spraw u dyrektora należy ograniczyć przebywanie w przedszkolu do niezbędnego minimum (obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
            • Jeżeli pracownik przedszkola zaobserwuje u dziecka objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, odizoluje dziecko od grupy i niezwłocznie powiadomi rodziców/opiekunów o konieczności odebrania dziecka z przedszkola.
            • Na placu zabaw dzieci będą przebywać zgodnie z ustalonym grafikiem i w wyznaczonych sektorach, przy czym nauczycielki/opiekunowie dbają o to, by dzieci z poszczególnych grup nie kontaktowały się ze sobą.
            • We wrześniu ewidencję czasu przyprowadzania i odbierania dziecka prowadzić będą nauczycielki ręcznie. Od października będą mogli Państwo korzystać z kart magnetycznych.

             

            Rodzicu :

            • Pamiętaj o wyjaśnieniu dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola żadnych przedmiotów, zabawek, maskotek.
            • Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na: niepodawanie ręki na powitanie i pożegnanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, częste mycie rąk, zasłanianiu ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu
            • Pozostaw w przedszkolu załącznik nr 1 do Procedury Bezpieczeństwa   jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś. Uaktualnij swoje  dane kontaktowe, które umożliwiają nam szybki kontakt. Jeżeli zauważysz, że ktoś dzwonił z przedszkola niezwłocznie oddzwoń.
            • Jeśli chcesz upoważnić inne osoby do odbioru Twojego dziecka wypełnij i pozostaw druk Upoważnienia.
            • Pozostałe dokumenty proszę dostarczyć w  pierwszym tygodniu września.
            • Wytłumacz dziecku, że w momencie wejścia do przedszkola pójdzie samo (bez rodzica) z pracownikiem przedszkola do szatni i do sali grupy. Przychodząc do przedszkola, licz się z tym, że może trzeba będzie chwilę poczekać. Jeśli zabrałeś do domu kapcie i ubranko zastępcze z szatni – daj nowe, koniecznie podpisane.
            • Wyjątek stanowią! rodzice dzieci 3 letnich, którzy w okresie adaptacyjnym  (wrzesień ) mogą osobiście odprowadzić (i odebrać) dziecko do szatni, a następnie do sali, zachowując dystans społeczny. Jednocześnie przypominamy, że pracując w czasie reżimu sanitarnego dystans społeczny obowiązuje na terenie całego przedszkola i wynosi 2 metry.
            • Rodzice dzieci 3-letnich  przynoszą : jasiek i piżamkę (dodatkowo worek lub poszewkę po jaśku – w tym będą przechowywane ubranka dziecka podczas leżakowania), wygodne kapcie, ubranka na wymianę – w worku.
            • Jeśli msz do przekazania nauczycielce istotne informacje dotyczące funkcjonowania Waszego dziecka zrób to w formie pisemnej – pracownik odbierający Wasze dziecko przekaże informację.

             

            W załącznikach:

            • Znowelizowane Procedury Bezpieczeństwa  w okresie  pandemii COVD-19 - do zapoznania się
            • Druk upoważnienia do odbioru dziecka
            • Deklaracja pobytu dziecka
            • załacznik do procedury bezpieczeństwa

             

             

            Uwaga ! 

            Informację o datach i formach zebrań z rodzicami umieścimy w przyszłym tygodniu

             

            Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, gdyż tu będziemy zamieszczać i aktualizować wszystkie informacje dotyczące bieżących spraw.

          • ZMIANA ADRESU MAILOWEGO, Z KTÓREGO WYSYŁANE SA INFORMACJE O OPŁACIE ZA POBYT DZIECKA W PRZEDSZKOLU

          • ZMIANA ADRESU MAILOWEGO, Z KTÓREGO WYSYŁANE SA INFORMACJE O OPŁACIE ZA POBYT DZIECKA W PRZEDSZKOLU

            Szanowni Państwo,

            Informujemy,  że od sierpnia tego roku zostanie zmieniony adres mailowy, z którego będą wysyłane informacje o odpłatnościach za pobyt i żywienie na oplaty@cui.wroclaw.pl

            Numery kont , na które Państwo dokonują płatności, nie ulegną zmianie. Prosimy o dodanie adresu oplaty@cui.wroclaw.pl do zaufanych nadawców (whitelisty) na Państwa skrzynkach pocztowych, aby upewnić się, że wiadomości z powyższego adresu nie będą trafiały do folderów spamowych.

             

             

          • Popatrzcie jak się dla Was zmieniamy

          • Zmiany,  zmiany,   zmiany...

            Drodzy Rodzice,

            miło mi poinformować, że  rozpoczął się kolejny etap upiększania naszego ogrodu przedszkolnego - malowanie ściany garaży.  Fundusze na te prace pozyskiwaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat na festynach i kiermaszach oraz dzięki minigrantowi "Dobre Sasiedztwo" - jeszcze raz dziękujemy  BUDIMEX  NIERUCHOMOŚCI

            Projekt wykonała FI PROJEKT  - dziękujemy Mamie Franka :-)))

          • WYGRALIŚMY !!!

          • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie. Dzięki Wam wygraliśmy minigrant w wysokości 3000 zł.  i  przedszkolne podwórko będzie jeszcze piękniejsze.

             

            ŚRODKI ZOSTAŁY JUŻ PRZELANE NA KONTO RADY RODZICÓW. OBECNIE TRWAJĄ PRACE PRZYGOTOWAWCZE, NASADZENIA I MONTAŻE ODBĘDĄ SIĘ WIOSNĄ 2020 ROKU

             

            JESZCZE  RAZ  DZIĘKUJEMY  ORGANIZATOROWI  - BUDIMEX  NIERUCHOMOŚCI !!!

          • STATUT PRZEDSZKOLA

          • STATUT  PRZEDSZKOLA

            W zakładce "O przedszkolu"  zamieszczony  jest  aktualny  statut  przedszkola  .  Prosimy  o  zapoznanie  się  z  nim.

          • ZASADY KORZYSTANIA Z ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

          • ZASADY KORZYSTANIA Z ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU NR 59 „U KRASNALA POD NARCYZEM” WE WROCŁAWIU

            § 1

            KARTA DO ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI POBYTU

            DZIECKA W PRZEDSZKOLU

            1. Dla każdego dziecka przeznaczona jest karta oznaczona indywidualnym numerem. 
            1. Karta nie jest imienna posiada numer identyfikacyjny. 
            1. Karta jest własnością Przedszkola nr 59 we Wrocławiu. Nie należy umieszczać na niej żadnych napisów, znaków, rysunków, naklejek itp. 
            2. Rodzic zobowiązany jest do zwrotu karty na koniec edukacji w Przedszkolu.
            1. Rodzic/opiekun otrzymuje bezpłatnie jeden egzemplarz karty. Zobowiązuje się do rejestrowania za jej pomocą czasu pobytu dziecka w przedszkolu w momencie wejścia i wyjścia z budynku przedszkola. 
            2. Fakt utraty karty musi zostać niezwłocznie zgłoszony do dyrektora Przedszkola nr 59  we Wrocławiu oraz do wychowawców grup.
            3. W przypadku utraty lub zniszczenia karty będącej własnością Przedszkola nr 59  we Wrocławiu, rodzic/opiekun może zostać obciążony kwotą rekompensującą koszt zakupu nowej karty.

            § 2

            DODATKOWE KARTY DO ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI POBYTU

            DZIECKA W PRZEDSZKOLU

            1. Rodzic/opiekun prawny ma możliwość otrzymać jedną dodatkową kartę. 
            2. Karta jest własnością Przedszkola nr 59 we Wrocławiu. Nie należy umieszczać na niej żadnych napisów, znaków, rysunków, naklejek itp. 
            3. Rodzic zobowiązany jest do zwrotu karty na koniec edukacji w Przedszkolu.
            4. W przypadku zgubienia lub zniszczenia stosuje się zapis § 1 ust. 7
            5.  Rodzic/opiekun prawny ponosi pełną odpowiedzialność za użytkowanie kart. 

            § 3

            EWIDENCJA CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

            1. Czytnik wejściowy i wyjściowy do ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu umieszczony jest na ścianie korytarza  za  drzwiami wejściowymi po prawej stronie. 
            1. Przyłożenie karty do czytnika wejściowego powinno nastąpić niezwłocznie po wejściu rodzica/opiekuna do przedszkola. 
            1. Po odebraniu dziecka od wychowawcy, rodzic/opiekun zaznacza godzinę odbioru dziecka przez zbliżenie karty do czytnika wyjściowego, w momencie opuszczania placówki przedszkola. 
            1. Zbliżenie karty do czytnika powoduje zaznaczenie godziny wejścia lub wyjścia z przedszkola .  
            1. W przypadku braku karty rodzic/opiekun może zarejestrować wejście/wyjście dziecka przez użycie kodu, który jest przypisany do dziecka.
            2. Potwierdzenie odczytanie godziny zostanie oznaczone pojedynczym sygnałem dźwiękowym i zapaleniem kontrolki w kolorze zielonym. 
            1. W przypadku niezarejestrowania godziny przyprowadzenia lub odebrania dziecka, odpłatność naliczana będzie od godz. 6.45 do godz. 17. . 
            2. W przypadku zauważenia usterki czytnika, rodzic zobowiązany jest do natychmiastowego przekazania tej informacji intendentowi bądź nauczycielowi na grupie, który odnotuje godzinę przyjścia lub wyjścia dziecka w formie papierowej, a po usunięciu usterki dane te będą wprowadzone do systemu.
            3. W pierwszym dniu pobytu dziecka w Przedszkolu w nowym roku szkolnym nauczyciel rejestruje czas pobytu dziecka w Przedszkolu na liście papierowej i pracownik Przedszkola rejestruje ten czas w systemie.
            4. Użytkowanie karty elektronicznej następuje od następnego dnia roboczego.

            § 4

            SPOSÓB NALICZANIA ODPŁATNOŚCI ZA POBYT

            I WYŻYWIENIE DZIECKA W PRZEDSZKOLU

            1. Miesięczną wysokość opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje aktualna Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie określania czasu bezpłatnych zajęć oraz ustalania wysokości opłat za świadczenia udzielane w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Wrocław w czasie przekraczającym czas bezpłatnych zajęć. 
            1. Płatności naliczane są z dołu na podstawie odczytów z elektronicznej rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu. 

            § 5

            POSTANOWIENIA KOŃCOWE

              1. Wprowadza się okres przejściowy obowiązujący od dnia 03-09-2018r. do dnia 30-09-2018 r., w trakcie którego system elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w Przedszkolu stanowi narzędzie pomocnicze do naliczenia opłaty za pobyt.
              2. Podczas trwania okresu przejściowego Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do jednoczesnego stosowania postanowień zawartych w niniejszych Zasadach oraz do rejestrowania czasu pobytu dziecka u nauczycieli w grupie  w formie papierowej.

             

             

             

          • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W PRZEDSZKOLU

          • ZASADY  BEZPIECZEŃSTWA W PRZEDSZKOLU

            ZWRACAMY  SIĘ  Z  PROŚBĄ

            O  PRZESTRZEGANIE  ZASAD  ZWIĄZANYCH  

            Z  BEZPIECZEŃSTWEM  DZIECI

            ORAZ   ZACHOWANIEM PORZĄDKU  W  PRZEDSZKOLU:
             

            Budynek przedszkola i ogród przedszkolny prosimy traktować  jako drugi dom dzieci

            - one spędzają  tu większą część dnia, w związku z tym wszyscy musimy o nie dbać.

            - Jeśli nie jest to niezbędne prosimy nie wprowadzać do szatni wózków, na czas rozbierania i ubierania dziecka można zostawić je w wiatrołapie,

            - W szatni prosimy nie karmić dzieci, czas na ubranie dziecka prosimy ograniczyć do niezbędnego minimum,
            - Jeśli chcą Państwo wejść do pomieszczenia innego niż szatnia prosimy założyć obuwie zmienne lub skorzystać

               z ochraniaczy na obuwie,
            - Po odebraniu dziecka z przedszkola umożliwia się rodzicom lub osobom opiekującym się dzieckiem, korzystanie z terenu ogrodu leżącego od strony południowej (za budynkiem) do godz.16:30.

            Proszę pamiętać ,że  jest to uwarunkowane podporządkowaniu się  Regulaminowi  korzystania z placu zabaw, czyli w czasie gdy z podwórka korzystają grupy przedszkolne można przebywać tylko z drugiej strony budynku ,

            - Proszę pilnować aby dziecko nie wybiegało samo z przedszkola,

            - Dziecko odebrane z przedszkola nie powinno samo przebywać na terenie przedszkola,

            - Wjazd samochodem na teren przedszkola dozwolony jest tylko za zgodą zarządcy terenu dla samochodów służb miejskich, dostawczych oraz służbowych,

            - Dzieci przebywające w ogrodzie korzystają z toalety zewnętrznej, klucz do toalety znajduje się w 3 grupie,

            - Prosimy o dostarczenie do grup kubków jednorazowych. W związku z tym, ze obowiązuje nas Zarządzenie Prezydenta Wrocławia w sprawie wyeliminowania plastiku w jednostkach organizacyjnych gminy prosimy aby były to kubeczki tekturowe lub wytworzone z materiałów biodegradowalnych /możemy jedynie wykorzystać stare zapasy naczyń plastikowych/ .

             

             

          • RELIGIA W PRZEDSZKOLU

          • RELIGIA  W  PRZEDSZKOLU

            Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992r.  w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych z późn. zmianami  - w naszym przedszkolu są zorganizowane zajęcia z religii dla dzieci, których rodzice oświadczyli pisemnie, że chcą aby ich dziecko miało zorganizowane zajęcia religii w ramach planu zajęć przedszkolnych.

            Oświadczenie to obowiązuje przez cały pobyt dziecka w przedszkolu ale  Rodzice mogą je w każdej chwili zmienić.

            W związku z nowymi drukami prosimy rodziców z grup 2,3,4 o pobranie druku od nauczycielki i niezwłocznie określenie czy Państwo chcecie czy nie chcecie, aby Wasze dziecko uczestniczyło w  zajęciach religii.

             

            Dzieci nieuczestniczące w zajęciach religii mają zapewnioną opiekę nauczycielki.

            Nauczyciel  religii ( p.Jerzy Kozyrski)jest zatrudniony w przedszkolu na podstawie pisemnego skierowania wydanego przez biskupa diecezjalnego. Nauczyciel posiada odpowiednie kwalifikacje, stopień awansu nauczyciela dyplomowanego    i realizuje program zatwierdzony przez właściwe władze Kościoła Katolickiego.

            Do czasu zebrania oświadczeń nauczyciel ten będzie w ramach swoich godzin wykonywał tylko czynności opiekuńczo wychowawcze.

             

          • RODO - KLAUZULA DLA OSOBY UPOWAŻNIONEJ DO ODBIORU DZIECKA

          • RODO - KLAUZULA DLA OSOBY UPOWAŻNIONEJ DO ODBIORU DZIECKA

             

             

            INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH

            W ZWIĄZKU ZE ZŁOŻONYM OŚWIADCZENIEM DO ODBIORU DZIECKA

            PRZEDSZKOLE NR 59 „U KRASNALA POD NARCYZEM” WE WROCŁAWIU

             

            Administratorem danych osobowych dziecka jest Przedszkole nr 59 „U KRASNALA POD NARCYZEM” we Wrocławiu , ul. Narcyzowa 6, 53-225 Wrocław  (dalej: My).

            Kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest możliwy pod mailem inspektor@coreconsulting.pl lub listownie pod adresem CORE Consulting sp. z o.o., ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

            Administrator pozyskał Twoje dane osobowe od rodziców lub prawnych opiekunów dziecka
            w związku ze złożonym Oświadczeniem do odbioru dziecka, dlatego będziemy je przetwarzać w celu procedowania tego dokumentu oraz jego realizacji.  

            Przetwarzamy Twoje dane w następującym zakresie: imię, nazwisko oraz seria i numer dowodu osobistego. Dane nie podlegają profilowaniu ani zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.

            Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest wykonanie umowy pomiędzy naszym Przedszkolem a rodzicami lub opiekunami prawnymi dziecka o świadczenie usług opiekuńczo – wychowawczej, przy okazji której przedstawiciele dziecka złożyli oświadczenie o upoważnieniu Ciebie do odbioru dziecka.

            Twoje dane mogą być dostępne dla:

            1. osób obsługujących nas w obszarze IT, w tym serwisujących urządzenia wykorzystywane przez nas w bieżącej działalności,
            2. w przypadku monitoringu, z którego korzystamy – agencji ochrony.

            Twoje dane przetwarzamy przez okres ważności udzielonego upoważnienia celem odbierania dziecka z placówki oraz przez okres pobytu dziecka w placówce.

            Masz prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, poprawiania danych oraz ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wykonać te uprawnienia, pisząc na adres e-mail inspektor@coreconsulting.pl lub listownie na adres Przedszkole nr 59 „U KRASNALA POD NARCYZEM” we Wrocławiu , ul. Narcyzowa 6, 53-225 Wrocław .

            Jeżeli uznasz, że w jakikolwiek sposób naruszyliśmy reguły przetwarzania Twoich danych osobowych, to masz prawo do złożenia skargi bezpośrednio do organu nadzoru (od 25 maja 2018 roku jest to Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Skargę należy złożyć bezpośrednio do organu nadzoru.

             

             

             

          • PROGRAMY DOPUSZCZONE DO REALIZACJI W ROKU SZKOLNYM 2019/20

          • Nasze przedszkole . Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci

            Autor/Autorzy: Wiesława Żaba-Żabińska, Małgorzata Kwaśniewska

            Wydawnictwo:MAC

            gr.1 i 2

            Plac zabaw

            Autor: Ewa Janus

            Wydawnictwo WSiP

            gr. 3 i 4

             

            Język angielski:

            Program nauczania języka angielskiego w przedszkolu

            Autorzy: magdalena Apel, Joanna Zarazińska, Ewa Piotrowska

            wydawnictwo: Macmillan

             

            Katecheza:

            Program nauczania "Kochamy dobrego Boga" nr AZ-0-01/10 Nr dopuszczenia 715/2011

            Podręcznik nr AZ-02-01/10-KR-1/11   „Bóg kocha  dzieci”

            Autor/ ks. Władysław Kubik SJ

          • KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA

          • Koncepcja funkcjonowania i rozwoju

            Przedszkola NR 59

            „ U krasnala pod narcyzem”

            we Wrocławiu

             

             

            Wychowanie przedszkolne w Polsce ma długoletnią i piękną tradycję. W ostatnich latach, wraz z wprowadzeniem reform w oświacie, można było obserwować zmiany w podejściu do wychowania przedszkolnego i do przedszkola pojmowanego jako instytucja. Jest to przede wszystkim placówka szeroko otwarta nie tylko dla dzieci, ale uwzględniająca także potrzeby i oczekiwania rodziców i środowiska lokalnego.

            Szybko zachodzące zmiany w otaczającym nas świecie narzucają nam pewien styl wychowania człowieka nowej ery, otwartego na otaczający go świat i innych ludzi tak, aby mógł czerpać z niego to wszystko, co dla niego najlepsze, ale też dawać i wzbogacać go. Uważam, że sens wychowania polega na tym, by to, co tkwi dobrego w człowieku świadomie wydobyć i wzmocnić, dostarczając mu potrzebnej wiedzy, przeżyć i doświadczeń. Należy też dać szansę poznania i wyrażania siebie, okazję twórczego działania i rozwijania możliwości.

            Koncepcję  pracy Przedszkola nr 59 zawarta jest w sześciu obszarach:

            Obszar I

            WIZJA PRZEDSZKOLA

            Przedszkole Nr 59, to przedszkole otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, promujące działania prozdrowotne i  inspirujące aktywność twórczą dzieci poprzez prowadzenie atrakcyjnych metod pracy w dobrze wyposażonym przedszkolu.

            Przedszkole spełnia warunki do realizacji zamierzeń związanych z promocją zdrowego stylu życia, rozwijania zainteresowań dzieci, rodziców, nauczycieli oraz środowiska lokalnego. Dzieci mają stworzone warunki do zdobywania nie tylko wszechstronnej wiedzy, swoich zainteresowań, uzdolnień, upodobań, ale również do rozwijania sprawności fizycznej poprzez różne formy aktywności ruchowej i turystykę zorganizowaną. Realizowany w przedszkolu program dydaktyczno- wychowawczy wybrany przez nauczyciela powinien kształtować pożądane postawy opierające się na powszechnie uznawanych wartościach patriotyzmu, szacunku i wrażliwości na potrzeby innych oraz kultury osobistej.

            Nauczyciele w przedszkolu tworzą atmosferę sprzyjającą zdobywaniu wiadomości i umiejętności, przełamywaniu pewnych stereotypów i nawyków. Są opiekunami, doradcami, przewodnikami, inspiratorami i autorytetami moralnymi. Swoją postawą i przykładem służą innym. Dzieci w przedszkolu czują się bezpiecznie i zdają sobie sprawę, że są szanowane przez wszystkich pracowników.

             

             

            Obszar II

             

            MISJA PRZEDSZKOLA

            W przedszkolu dziecko:

            • znajduje możliwość indywidualnego rozwoju;
            • zdobywa wiedzę i umiejętności dzięki aktywnym metodom pracy;
            • czuje się bezpieczne w życzliwej atmosferze i w odpowiednio zaaranżowanym otoczeniu;
            • rozwija aktywność ruchową i postawy prozdrowotne;
            • doskonali swoją sprawność ruchową poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystykę pieszą.

             

            Założenia zreformowanego systemu edukacji akcentują konieczność kształcenia aktywnej postawy u wychowanków. Sprzyja temu zintegrowany system edukacji przedszkolnej. Integracja słowa, muzyki plastyki i ruchu stwarza możliwości wykorzystywania różnych form dziecięcej aktywności w jego rozwoju intelektualnym, poznawczym, ruchowym, emocjonalnym i społecznym. Realizacji tych założeń służy dobór właściwych metod nauczania, w tym strategii organizowania zajęć metodami aktywizacji. Mają one poprzez swoją atrakcyjność motywować dzieci do intensywnego działania, dążenia do wiedzy i nabywania umiejętności. To nauczyciel poprzez stosowanie metod aktywnych powinien tak pracować z dziećmi, aby stwarzać im możliwości wszechstronnego rozwoju. Stymulować dziecko poprzez stawianie zadań dostosowanych do ich możliwości i zachęcać do przekraczania siebie. Stwarzać odpowiednie warunki emocjonalne i materialne, w których ujawni się wszechstronna aktywność dziecka.

             Nowocześnie pojmowana edukacja kładzie nacisk na kształtowanie osobowości dziecka, w tym: rozbudzania jego ciekawości świata, rozwijania indywidualnych predyspozycji i zdolności poznawczych, a także umiejętności uczestniczenia w życiu społecznym. Podkreśla również znaczenie kultury fizycznej i wychowania „do zdrowia”, jako bazy, na której dopiero można budować osobowość małego człowieka.

            Wrocław jest miastem, w którym infrastruktura służąca uprawianiu różnych dyscyplin sportowych jest bogata i ciągle się rozwija.  Błędem i ogromną stratą dla dzieci byłoby nie wykorzystywać tak sprzyjających warunków do kształtowania postaw prozdrowotnych i do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego chcemy , aby realizowane były, między innymi poniższe cele i preferowany określony system wartości:

            • rozwijanie postaw prozdrowotnych poprzez uprzystępnianie dzieciom wiedzy na temat zdrowego stylu życia i aranżowanie sytuacji, w których mogłyby doświadczać korzyści z tego płynących;
            • tworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu u dzieci różnych sprawności ruchowych ( np. odpowiednia baza ze sprzętem sportowym, dodatkowe zajęcia ruchowe);
            • prowadzenie szeroko pojmowanej profilaktyki zdrowotnej przez organizowanie badań wzroku, słuchu i wad postawy;
            • edukacja ekologiczna poprzez udział w wyjazdach ekologicznych oraz na Zielone Przedszkole;
            • aktywizowanie rodziców do udziału w zabawach i grach sportowych podczas różnego rodzaju imprez plenerowych z całymi rodzinami i społecznością przedszkolną;
            • wykorzystywanie ogrodu przedszkolnego, jako bazy do bezpośrednich kontaktów dzieci ze środowiskiem przyrodniczym oraz prowadzenie działań na rzecz kształtowania nawyku dbania o sprawność fizyczną i zdrowie.

             

            SYSTEM WARTOŚCI PREFEROWANYCH PRZEZ PLACÓWKĘ:

             

            RODZINA = radość, miłość, wrażliwość, bliskość

            HUMANIZM = poznawanie innych, godność własna i innych ludzi

            TOLERANCJA = wrażliwość, inność, otwartość

            MĄDROŚĆ = wiedza, umiejętności

            PATRIOTYZM = mała ojczyzna, tradycja, szacunek

            UCZCIWOŚĆ = prawda, szczerość, uczciwość,

            SAMODZIELNOŚĆ = wytrwałość

            BEZPIECZEŃSTWO= zdrowie, higiena, sport

            KREATYWNOŚĆ = indywidualność, aktywność

             

            Proponowane działania:

            - cykliczne zajęcia sportowe prowadzone przez specjalistów na terenie przedszkola, na basenie,

            - imprezy plenerowe z udziałem całych rodzin o charakterze sportowym i/ rekreacyjnym,

            - udział w wyjazdach ekologicznych,

            - wyjazdy dzieci na „Zielone przedszkole”- poznawanie dalszego środowiska,

            - systematyczne monitorowanie wzroku i słuchu dzieci oraz wczesne wykrywanie wad postawy.

            Nasi absolwenci:

            Pragniemy, aby nasi wychowankowie czuli się bezpiecznie w życzliwej atmosferze, byli pewni siebie, otwarci, wiążący własne poczucie wartości z innymi, potrafili  odróżnić dobro od zła.

             

            Obszar III

             

            WYCHOWANIE – OPIEKA – KSZTAŁCENIE

             

            1. Programy wychowawczo – dydaktyczne:

             

            • nauczyciele, w oparciu o zatwierdzone programy mają możliwość tworzenia własnych -dostosowanych do potrzeb, warunków oraz możliwości dziecka i placówki – programów, biorąc pod uwagę akceptację rodziców;
            • programy konstruowane w wyniku pracy zespołowej i zawierają się w wizji przedszkola;
            • w realizacji programów dominują metody aktywizujące;
            • nauczyciele systematycznie doskonalą, rozwijają swoje umiejętności i wiedzę w zgodzie z nowoczesnymi trendami w pedagogice.

             

            1. Indywidualizacja procesu wychowania:

             

            • nauczyciele dobrze znają dziecko i jego środowisko rodzinne, orientują się w ich potrzebach, możliwościach i oczekiwaniach;
            • nauczyciele wykazują zaangażowanie i dbałość o każdego wychowanka, obserwują i dokumentują postępy w rozwoju dziecka, celem lepszego stymulowania jego rozwoju.

             

            1. Tworzenie warunków rozwoju i edukacji:

             

            • wyposażenie przedszkola zapewnia dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, jest bezpieczne, atrakcyjne dla dzieci stymuluje do działania;
            • nauczyciele rozbudzają u dzieci potrzebę zdobywania coraz to nowych umiejętności, a także obcowania z bliższym i dalszym środowiskiem we współpracy z rodzicami;
            • nauczyciele umiejętnie dostosowują warunki do potrzeb procesu wychowania i kształcenia.

             

             

             

            1. Bezpieczeństwo – Zdrowie – Profilaktyka:

             

            • wnętrze i otoczenie przedszkola zapewnia dzieciom bezpieczne warunki do zabawy i nauki;
            • stosowane w przedszkolu sprzęty, pomoce i środki są zdrowe i bezpieczne dla dzieci;
            • przedszkole realizuje programy promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej a zajęcia sportowe prowadzone są przez specjalistów.

             

            1. Klimat przedszkola:

             

            • wszystkie grupy przedszkolne są w pełni zintegrowane, aktywne i życzliwie do siebie nastawione;
            • przedszkole wyróżnia się własnym, indywidualnym klimatem wewnętrznym, którego współtwórcami są dzieci;
            • między nauczycielami, rodzicami, dziećmi i pracownikami istnieje klimat zaufania wynikający z bezpośrednich i osobistych kontaktów, pozytywna identyfikacja z własnym przedszkolem.

             

            Podejmowane działania:

            - zachęcanie nauczycieli do pisania i wdrażania programów własnych dostosowanych do możliwości dzieci i placówki;

            - motywowanie nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w kursach, warsztatach i radach szkoleniowych z udziałem specjalistów;

            - systematyczne wzbogacanie wyposażenia przedszkola w nowe i ciekawe pomoce, sprzęty;

            - wyposażenie ogrodu w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia terenowe;

            -  podjęcie działań mających na celu wprowadzenie programu szeroko pojmowanej promocji zdrowia.

             

            Obszar IV

            WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

            W reformie edukacyjnej przewidziano szeroko rozwiniętą współpracę przedszkola z rodziną. Można ten fakt wykorzystać do stworzenia placówki wysokiej jakości. Placówki, w której rodzice będą wspomagać nauczycieli, a nauczyciele będą wspierać rodziców w ich oddziaływaniach wychowawczych.

            Rodzice chcą jak najlepszych warunków dla swoich dzieci i mają wiele oczekiwań. Niektóre z nich mogą się wydawać nierealne, inne irytujące. Nie należy jednak tego ignorować, lecz podjąć dialog. Tylko w taki sposób można stale podnosić, jakość oferty edukacyjnej przedszkola i zyskać sobie sprzymierzeńców w tych działaniach.

            Współpraca z rodzicami będzie jednym z priorytetów mojej pracy, jako dyrektora przedszkola. W tej sprawie będę starała się, aby rodzice byli pełnoprawnymi uczestnikami edukacji i:

            • angażowali się w sprawy przedszkola i mieli prawo do przedyskutowania, ważnych dla rozwoju dzieci, kwestii;
            • aktywnie uczestniczyli w życiu społeczności przedszkolnej;
            • byli świadomi praw i obowiązków w procesie edukacji swojego dziecka;
            • mieli możliwość uczestniczenia w różnych formach spotkań z innymi rodzicami;
            • byli zadowoleni z działalności przedszkola.

             

            Podejmowane działania:

            - podejmowanie ważnych decyzji dotyczących edukacji dzieci oraz planowanie określonych działań, w porozumieniu z rodzicami ( Radą Rodziców);

            - kontynuowanie teatrzyków „Rodzice- dzieciom”;

            - wprowadzenie wspólnych imprez popołudniowych w przedszkolu np. Rodzinne kolędowanie, Patriotyczne śpiewanie;

            - uczestnictwo rodziców w uroczystościach przedszkolnych nie tylko na prawach gościa, ale i w roli gospodarza oraz w zajęciach otwartych;

            - organizowanie imprez i wyjazdów integracyjnych, aktywny udział rodziców w przygotowaniach i ich przebiegu.

             

            Obszar V

             

            ORGANIZACJA PRACY. KIEROWANIE. ZARZĄDZANIE.

             

            1. Organizacja pracy:

             

            • Rada Pedagogiczna pracuje wspólnie nad rozwojem organizacyjnym przedszkola, stale ulepsza koncepcję prowadzonych zajęć i sposób administrowania w procesie rozwoju przedszkola;
            • przedszkole umiejętnie organizuje proces edukacji dzieci oraz pracę placówki.

             

            1. Kierowanie i zarządzanie:

             

            • przedszkole jest nowocześnie administrowane;
            • Rada Pedagogiczna wspólnie uczy się w oparciu o WDN oraz współpracuje w organizacji procesu wychowania i kształcenia poprzez działania zespołowe;
            • przedszkole rozwiązuje swoje problemy drogą pracy zespołowej;
            • dyrektor dba o pozytywne relacje między dyrektorem, nauczycielami i pracownikami obsługi;
            • dyrektor posiada kompetencje kierownicze, szanuje i docenia pracę innych, jest dobrym organizatorem, posiada umiejętności rozwiązywania konfliktów, wyróżnia się otwartością, postawą twórczą i zaangażowaniem w życie przedszkola;
            • dyrektor zatrudnia w przedszkolu wykwalifikowanych pracowników;
            • przedszkole cieszy się wsparciem ze strony nadzoru pedagogicznego;
            • organ prowadzący przedszkole finansuje jego działalność w stopniu optymalnym, biorąc pod uwagę środki budżetowe, którymi dysponuje.

             

            1. Doskonalenie zawodowe nauczycieli:

             

            • określenie potrzeb w zakresie doskonalenia kadry nauczycielskiej;
            • opracowanie planu rozwoju zawodowego kadry nauczycielskiej;
            • wdrożenie WDN w przedszkolu;
            • przydzielenie opiekunów dla młodych nauczycieli;
            • zachęcanie do publikowania osiągnięć w czasopismach oświatowych lub w Internecie;
            • zachęcanie do zdobywania kolejnych stopni awansu zawodowego;
            • udostępnianie przepisów oświatowych w przedszkolu;
            • zapewnienie twórczej atmosfery, integrowanie zespołu;
            • gromadzenie informacji o pracy nauczycieli w celu oceny ich pracy.

             

             

            Obszar VI

            WSPÓŁDZIAŁANIE PRZEDSZKOLA ZE ŚRODOWISKIEM

             

            • przedszkole aktywnie uczestniczy w życiu osiedla i miasta, biorąc udział w działaniach i imprezach organizowanych na terenie Wrocławia;
            • przedszkole respektuje potrzeby edukacyjne środowiska;
            • przedszkole wraz z rodzicami stale poszukuje nowych źródeł dofinansowania działalności;
            • przedszkole dba o promocję swojej działalności poprzez swoją aktywność w mieście, kontakty z mediami,  redagowanie własnej strony internetowej;
            • współpraca z organem prowadzącym – realizacja zaleceń i wniosków przewidzianych prawem.

             

            Planowane działania:

            - współpraca z Wydziałem Zdrowia UM Wrocławia (programy profilaktyczne, spotkania z pielęgniarką, lekarzami prowadzącymi badania profilaktyczne lub przesiewowe);

            - współpraca z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, organizowanie cyklicznych spotkań na temat bezpieczeństwa;

            - spotkania z leśnikiem weterynarzem itp., uczestnictwo dzieci w akcjach i konkursach organizowanych przez LOP, udział w warsztatach ekologicznych.

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 59 we Wrocławiu "U KRASNALA POD NARCYZEM"
      • 71-798 68 02 - numer podstawowy Po usłyszeniu komunikatu powitalnego wybieramy numer wewnętrzny WEW. 101 - DYREKTOR WEW. 113 - REFERENTKA WEW. 114- INTENDENTKA grupa 1 - wew.201 grupa 2 - wew. 202 grupa 3 - wew. 203 grupa 4 - wew.204
      • ul. Narcyzowa 6 53-225 Wrocław Poland
      • https://p59wroclaw.bip.gov.pl/
      • inspektor@coreconsulting.pl CORE Consulting, ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań
      • Istnieje możliwość kontaktu poprzez skrzynkę elektroniczną ePUAP : P59WROCŁAW
    • Logowanie