• Organizacja pracy od 19 kwietnia 2021 r.

     • Od poniedziałku 19 kwietnia czekamy w przedszkolu na wszystkie dzieci. Tęskniliśmy za Wami. Na początek już w poniedziałek zapraszamy na koncertowe spotkanie z Dziadkiem Bachem.

     • Kampania Rowerowy Maj 2021 r.


     • Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.


      Poprzez kampanię:

      • wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
      • promujemy zdrowy styl życia,
      • wspieramy samodzielność dzieci,
      • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne,
      • dbamy o środowisko,
      • angażujemy środowiska lokalne – społeczne i biznesowe.


      Serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w akcji. W celu zgłoszenia dziecka do rywalizacji należy wypełnić zgodę na udział osoby niepełnoletniej w kampanii Rowerowy Maj 2021.  

      Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych: https://rowerowymaj.eu/ i https://www.wroclaw.pl/rowerowy-maj-2021.

      RM2021_zaproszenie.pdf

      ZAPRASZAMY!!!!

     • Impreza wiosenno - wielkanocna

     • AKTUALIZACJA

      IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ PO 9 KWIETNIA

       

      W dniu 29 marca (poniedziałek) zapraszamy wszystkie dzieci na Zabawy wiosenno-wielkanocne z Pania Aliną Zwoźniak.

      - gr.1 i 2 - godz.9

      - gr.3 i 4 - godz.10

      Impreza płatna z konta Rady Rodziców

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2021/22

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie,jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I Szkoły Podstawowej lub Szkoły Ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym.W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Wszystko będzie można załatwić nie ruszając się sprzed ekranu domowego komputera. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji.UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną.Jeśli nie jesteście posiadaczem profilu zaufanego - możecie dowiedzieć się jak go założyć pod adresem l.wroclaw.pl/profil-zaufanySzczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw

     • Działania p/wszawicy

     • W związku z nawracającymi przypadkami zakażenia dzieci wszawicą prosimy wszystkich rodziców o potraktowanie wszawicy jak każdej innej choroby zakaźnej. Dzieci zarażają się wzajemnie od siebie i jeśli wszyscy nie podejmą w przypadku jej wystąpienia radykalnych kroków, będziemy mieć ciągłe źródło zakażenia w przedszkolu.

      W celu eliminacji wszy nalezy zastosować preparat p/ wszom a następnie  należy głowę wyczyścić ze wszystkich gnid, także tych suchych. Dopiero tak czyste dziecko może wrócić do przedszkola gdyż nie zarazi innych dzieci. W domu nalezy zmienić pościel i poddać zabiegowi pozostałych członków rodziny.

      W aptekach i sklepach kosmetycznych jest wiele preparatów p/ wszom , ale nie wystarczy ich zastosowanie - trzeba później grzebykiem  oraz ręcznie usunąć kazdą  przyklejoną do włosa wszę.

      Prosimy rozważyć opcję objęcia Waszych dzieci  profilaktycznym zabiegiem eliminującym wszy ( np. podczas weekendu).  Prosimy także o profilaktyczne wiązanie lub podpinanie długich włosów dziewczynkom.

      Informujemy, że wszystkie dywany w salach są parowane. W salach nie mamy pluszaków i innych zabawek materiałowych.

      W załączeniu umieszczam obowiązującą w przedszkolu Procedurę postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy.

      Informuję, że osobami upoważnionymi przez dyrektora przedszkola do kontrolowania czystości głów są nauczycielki i pomoce nauczycielek.

     • Szukamy nauczycielki do pracy w naszym przedszkolu

     • Przyjmiemy do pracy  nauczycielkę wychowania przedszkolnego

       z kwalifikacjami do nauczania języka angielskiego w przedszkolu,  lub dwie nauczycielki:

      1. w wymiarze 4 godzin tygodniowo – kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolu,
      2.  w pełnym wymiarze godzin – kwalifikacje do wychowania przedszkolnego

      Prosimy kontaktować się telefonicznie: 728 519 508

     • Wybieranie numerów wewnętrznych

     • Prosimy Rodziców, aby dzwoniąc do przedszkola wybierali numer podstawowy :

      71 798 68 02

      i dopiero po usłyszeniu komunikatu powitalnego wybierali numer wewnętrzny:

      grupa 1 - 201

      grupa 2- 202

      grupa 3 - 203

      grupa 4 - 204

      dyrektor - 101

      referentka - 113

      intendentka - 114

     • Przerwa wakacyjna w 2021 roku

     • Informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu planowana jest na lipiec 2021 r.  Prosimy o takie planowanie urlopów, aby zapewnić w tym miesiącu opiekę dzieciom.

       

      SYSTEM OPIEKI WAKACYJNEJ W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO – HARMONOGRAM PRZYGOTOWAŃ

      1.        Ujednolicenie procedury w zakresie systemu opieki wakacyjnej w szczególnie uzasadnionych przypadkach przewiduje następujące terminy:

      - wydawanie rodzicom (za potwierdzeniem) deklaracji korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym, z wyznaczonym terminem złożenia wypełnionej deklaracji (14.05);

      - złożenie podania przez rodzica wraz z uzasadnieniem o konieczności korzystania z innego przedszkola  (31.05);

      - zebranie deklaracji i podań od rodziców (31.05) z określeniem pełnych tygodni korzystania z placówki;- analiza wykorzystania miejsc w placówce w okresie wakacyjnym (do 15 czerwca);

      - rozpatrywanie złożonych przez rodziców podań oraz analiza uzasadnień (do 15 czerwca), decyduje dyrektor z uwagi na znajomość środowiska rodzinnego dziecka (nie zawsze będzie to najbliższa placówka);

      – wskazywanie rodzicom, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, innego przedszkola, z którego może skorzystać dziecko (do 15 czerwca);

      - wskazywanie przedszkoli w obrębie placówek podległych pod danego koordynatora, a w przypadku braku miejsc w tym rejonie – w granicach  miasta (ścisła współpraca dyrektorów placówek w obrębie grupy koordynatorów).

      Na wniosek rodziców, którzy w szczególnie uzasadnionych przypadkach nie mogą zapewnić dziecku opieki w terminie zamknięcia przedszkola macierzystego, dyrektor będzie kontaktował się z koordynatorem zespołu przedszkoli z rejonu w celu ustalenia, które przedszkole będzie w tym czasie otwarte i dysponuje wolnymi miejscami oraz bezpośrednio będzie kontaktował się z dyrektorem wskazanej placówki (nie zawsze będzie to najbliższa placówka).

      Oczywiście należy mieć również na uwadze, iż w chwili obecnej do końca nie wiemy jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna w kraju w tym okresie oraz czy nie zostaną wprowadzone przez rząd inne rozwiązania.

     • Świąteczna zbiórka

     • Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za włączenie się

      w akcję charytatywną i okazane wsparcie Dzieciom z Wrocławskiego Centrum

      Opieki i Wychowania :)

     • Niespodzianka z Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek

     • Kolejna już w tym roku niespodzianka od Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Tym razem otrzymaliśmy dwie przenośne lampy UV-c, które pomogą nam w dezynfekcji  wszystkich pomieszczeń przedszkolnych.

      Bardzo dziekujemy Radzie Osiedla za tak wartościowe wsparcie w tworzeniu bezpiecznych warunków pobytu dzieci i pracowników w przedszkolu.

     • Mikołajkowe niespodzianki od Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek

     • Miło nam poinformować, że Rada Osiedla Grabiszyn - Grabiszynek sfinansowała dzisiejsze niespodzianki Mikołajowe - zarówno teatrzyki jak i wizytę Świętego Mikołaja, który wręczył w każdej grupie prezenty od rodziców. Ponadto każde dziecko otrzymało od Rady Osiedla czekoladę , cukierki i odblaskowy gadżet. To był bardzo miły dzień.

      Radzie Osiedla dziękujemy także za zakup dozownika do płynu dezynfekującego dłonie.

      W poniedziałek dodamy zdjęcia z dzisiejszej uroczystości.

     • Prezenty, prezenty...

     • W dniu 01.12.2020 pojawiły się w Przedszkolu notesy przekazane przez firmę International Paper Polska Sp. z o.o.. Bardzo dziękujemy za bezinteresowne wsparcie!

      Dziękujemy także p.Joli- mamie Bartka i Olka za dobrą energię i zaangażowanie :-)))

     • PODZIĘKOWANIE

     • Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce funduszy na naklejki na ściany w salach przedszkolnych a przede wszystkim Pani Jolancie – mamie Bartka z gr.I i Olka z gr. III, która wiele czasu i uwagi poświęciła na znalezienie i wykonanie ciekawego i oryginalnego pomysłu na upiększenie naszych sal przedszkolnych.  Jesteśmy bardzo wdzięczni !

                                                                                                                                                                           Naklejki wzbudziły ogromny zachwyt i ciekawość u naszych Przedszkolaków!!! Bardzo, bardzo dziękujemy!!!

  • Kontakty

   • Przedszkole nr 59 we Wrocławiu "U KRASNALA POD NARCYZEM"
   • Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl
   • 71-798 68 02 - numer podstawowy Po usłyszeniu komunikatu powitalnego wybieramy numer wewnętrzny WEW. 101 - DYREKTOR WEW. 113 - REFERENTKA WEW. 114- INTENDENTKA grupa 1 - wew.201 grupa 2 - wew. 202 grupa 3 - wew. 203 grupa 4 - wew.204
   • ul. Narcyzowa 6 53-225 Wrocław
   • https://p59wroclaw.bip.gov.pl/
  • Logowanie