• Przerwa wakacyjna w 2022 roku

      • Informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu planowana jest na sierpień 2022 r.  Prosimy o takie planowanie urlopów, aby zapewnić w tym miesiącu opiekę dzieciom.

      •  

       W lipcu przedszkole bedzie czynne dla dzieci, których rodzice złożą deklarację korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym - o obowiązujących terminach poinformujemy na wiosnę.

        

        

     • DYŻUR TELEFONICZNY PSYCHOLOGA PORADNI

     •  

      Szanowni Państwo,

      mając na uwadze kolejne fale pandemii, związane z tym ograniczenia , ilość zachorowań , izolacji oraz związanych z tym trudności emocjonalnych, lęków, depresji, sytuacji kryzysowych itp.,w ramach działań pomocowych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i nauczycieli zapraszam do skorzystania  w dniu 10 stycznia (w godzinach 16.00-18.00 z DYŻURU  TELEFONICZNEGO PSYCHOLOGA PPP nr 4 p.Katarzyny Kowiel-Bombała (tel 71 7986830, wewn.203).

       

      Kolejne dyżury zaplanowano w terminach:

      11.02.2022 r. w godz.11.00-12.00

      7.03.22 r. w godz.16.00-18.00

      8.04.22 w godz.11.00-12.00

       INNE DOSTĘPNE  FORMY POMOCY:

      •   116111- telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu
      •    800702222- centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego 9dla dzieci i młodzieży)
      •   22 484 8804- antydepresyjny telefon zaufania czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00
      • 22 484 8804- telefon zaufania młodych; dyżury psychologów od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00 – 21:00
      •      800 12 00 02- Niebieska Linia – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
     • Kto się jeszcze nie zapisał do Biblioteki ? Zachęcamy

     •  

      Zachęcamy Rodziców do zapisania dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 18 przy ul. Grabiszyńskiej i udział  w kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek"

      Mała Książka – Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

      https://biblioteka.wroc.pl/2020-mala-ksiazka-wielki-czlowiek/

       

     • Świąteczne prezenty...

     • Bardzo dziękujemy Radzie Osiedla Grabiszyn - Grabiszynek za obdarowanie nas sprzętem audio, który urozmaici nasze zabawy i zajęcia.

     • Dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

     • Informujemy Rodziców, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na realuizację Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25 w wysokości 3750 zł. ( 80% dotacja rządowa, 20% środki zapewnione przez Departament Edukacj).. Pozyskane środki zostaną wykorzystane do zakupu pozycji książkowych do biblioteki przedszkolnej oraz  nagród do organizowanych konkursów o tematyce związanej z rozwojem czytelnictwa.

     • Dziękujemy Mikołajowi

     • Dzieci i pracownicy z naszego przedszkola serdecznie dziekują Mikołajowi, który nas dzisiaj odwiedził i obdarował prezentami. Dziękujemy bardzo także Pomocnikom Mikołaja, w których rozpoznajemy naszych Kochanych Rodziców :-)))

     • Dzieci nie będące mieszkańcami Wrocławia

     • Zgodnie z art. 50 ust. 2  ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oswiatowych jeżeli do placówki wychowania przedszkolnego prowadzonej przez gminę uczęszcza dziecko objete wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończy 6 lat, niebedace jej mieszkańcem, które nie jest dzieckiem niepełnosprawnym, gmina, której mieszkańcem jest to dziecko, pokrywa koszty wychowania przedszkolnego tego ucznia.

      W związku z powyższym proszę o przekazanie informacji o dzieciach urodzonych w latach 2016 - 2019, które nie sa niepełnosprawne a zamieszkują inną gminę niż gmina Wrocław. Proszę wypoełnić wówczas oswiadczenie z załacznika i złożyć je w przedszkolu.

      Na informacje oraz oświadczenia oczekuję do dnia 3 grudnia 2021 r.

     • Fotograficzna sesja świąteczna 2021

     • W związku z kwarantanną sesja świąteczna jest przeniesiona na 7 grudnia od godziny 9.

      W tym dniu także dzieci z gr.1 będą mieć wykonywane zdjęcia jako pamiątkę na Pasowanie na Przedszkolaka                                                                                                                                                

      Zachęcamy do zapisywania się w grupach na Fotograficzną sesję świąteczną. Zdjęcia wykonywać będzie  pani fotograf Magdalena Świerczek. Szczegóły w załaczniku.

      Istnieje możliwość dokupienia do zamówionego zestawu wersji elektronicznej w cenie 10 zł. Przy zapisachu nauczycielek w grupach proszę podać taki wariant oraz adres mailowy dla pani fotograf.

     • ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

     • Familijne warsztaty Kreatywna książka

      To cykl warsztatów rodzinnych online w czasie rzeczywistym.

       

      Adresatami warsztatów są dzieci w wieku 3 – 9 lat wraz z rodzicami /opiekunami, a zajęcia będą miały formę warsztatów, których celem jest zainspirowanie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Warsztaty będą miały także walor plastyczny. Podczas spotkań dzieci będą wysłuchiwały ciekawych historii, a następnie wspólnie z rodzicami / opiekunami będą „czarować” plastycznie.

      Wszystkie warsztaty odbędą się online w czasie rzeczywistym na platformie Zoom. Na warsztaty obowiązują zapisy.

      Grupa młodsza wiek 3-5 lat rozpocznie zajęcia o godz. 18:00 do godz. 18:30.

      Grupa starsza wiek 6-9 lat może rozpocząć wraz z grupą młodszą o godz. 18:00  lub 18:30 a warsztaty zakończą się o godz. 19:30.

           18.11.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Szary domek”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania słuchając opowieści przeniosą się w wyjątkowe miejsce – do Herbatkowego Miastka. A tu odbędzie się spotkanie z wyjątkowym i pełnym ciepła bohaterem – Szarym Domkiem, który jest tak magiczny jak jego wnętrzarze. 

           25.11.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Kolorowy potwór”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Tym razem uczestnicy spotkania  wraz z tytułowym bohaterem skonfrontują się z emocjami – tymi lubianymi i chętnie odczuwanymi oraz takimi, które przychodzą nagle i nas czasem zaskakują. O nich też warto coś wiedzieć, by je skutecznie oswajać.

           02.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Zwierzyniec” – opowiadania o zwierzętach: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Wraz z wesołymi opowiadaniami o małych zwierzętach zajrzymy do różnych rodzin. Poznamy kilku łobuziaków i porozmawiamy o tym, że nasze dobre relacje z innymi też wymagają pewnej pracy i starań.

           09.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Święty Mikołaj”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Skoro grudzień to blisko święta. Zajrzymy zatem do Świętego Mikołaja, by podejrzeć jak realizowane są przygotowania do świat. Bo to nie zawsze jest tak łatwo, szybko i po myśli Mikołaja.

           16.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Bajki o zwierzętach – najpiękniejsze bajki rosyjskie”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. W zimowej aurze wraz ze zwierzętami poznamy sposoby na dobrą współpracę, współdziałanie i znaczenie pomocy.

      Warsztaty poprowadzi: Katarzyna Łabędzka-Hełka mentor programów Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.

      Wydarzenie programu Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego jest bezpłatne.

      Zapisy: https://wke.wcrs.wroclaw.pl/2021/11/05/familijne-warsztaty-kreatywna-ksiazka/

       

     • Gratulacje

     •   Z okazji otrzymanej nagrody składamy Pani Dyrektor i Pani Ani Gawlickiej serdeczne gratulacje

        oraz życzenia kolejnych sukcesów i satysfakcji  z wykonywanej pracy.

              Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

             Niech podejmowany trud będzie źródłem satysfakcji oraz społecznego uznania.

                                                                        Składają: Nauczyciele i pracownicy przedszkola

     • Podziękowanie

     • Składamy serdecznie podziękowania dla Pani Magdaleny - mamy Jakuba z gr. IV  za zaangażowanie
      w organizację spotkania z Alpakami. 
      Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz  Alpaki  zawitają w naszym przedszkolu.

       

        Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

     • Bajkowe Poranki w Zajezdni

     • Bajkowe Poranki w Zajezdni

       

      Kolejna edycja „Bajkowych Poranków” w Zajezdni! Jakie atrakcje zostały przewidziane na najbliższe spotkanie?

      Zapraszamy na  „Bajkowe Poranki”, podczas których zobaczymy „Przygody Myszki”. Bajka spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom im towarzyszącym. Jak zawsze, po seansie odbędą się też warsztaty artystyczne.

      Serdecznie zapraszamy wszystkie artystyczne dusze oraz miłośników bajek duszy do spędzenia niedzielnego poranka, 14 listopada, przy ul. Grabiszyńskiej 184.

      Czekamy na Wasze zgłoszenia! Do zobaczenia!!

      Program:

      10:30 - seans bajkowy „Przygody Myszki”

      11:00 - warsztaty artystyczne

       

      Bilety w cenie 10 zł - do nabycia w kasie Centrum Historii Zajezdnia (bilety obowiązują zarówno dzieci, jak i opiekunów).

      Liczba miejsc jest ograniczona. Ze względów na pandemię COVID-19 dostępnych jest tylko 75% miejsc. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, które można składać mailowo: wystawa@zajezdnia.orgRezerwacje należy potwierdzić w kasie min. 15 minut przed seansem, w przeciwnym razie tracą ważność!

      Każde dziecko uczestniczące w „Bajkowych Porankach” musi przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna (nie ma możliwości udziału samego dziecka).

      Przypominamy o konieczności noszenia maseczek przez wszystkie osoby przebywające w budynku Centrum Historii Zajezdnia.

       

     • Oferta Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED

     • Szanowni Państwo, Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu organizuje cykl porad i spotkań dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. W ofercie przewidziane są konsultacje indywidualne oraz zajęcia grupowe, które będą prowadzone przez lekarzy psychiatrów dzieci i młodzieży w trakcie szkolenia specjalizacyjnego, psychologów i innych terapeutów. Projekt jest finansowany ze środków publicznych. Uczestnictwo jest BEZPŁATNE dla mieszkańców Wrocławia (zadanie finansowane przez Miasto Wrocław).

       

      Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 690 580 652 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 oraz od 13 do 14.

       

      W załączeniu plakat promujący pierwsze spotkanie, które odbędzie się w sobotę 9 października. Projekt jest realizowany do końca roku 2021.

     • Roczna składka na Radę Rodziców

     •  

      Informujemy rodziców, że na posiedzeniu   Rady Rodziców Przedszkola nr 59    ustalono  roczną składkę       w wysokości 170 zł.  ( 50% na drugie i kolejne dziecko) oraz dobrowolną wpłatę 10 zł. na serce na nakrętki..

      Składkę prosimy wpłacać w całości lub w dwóch ratach (X,II)  na konto Rady Rodziców, wpłatę 10 zł. na serce na nakretki proszę wpłacić do końca października.

       

      Numer konta Rady Rodziców 08 1240 6670 1111 0010 3864 5841

     • ORGANIZACJA PRACY OD 1 WRZESNIA 2021 r.

     • Drodzy Rodzice!!!

      Nowy rok szkolny zaczyna się w środę – 1 września 2021 r.

       Dziękujemy Wam za dotychczas podjęte działania i współpracę w zakresie przeciwdziałania i zapobiegania zakażeniom Sars-Cov-2. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną oraz ubiegłoroczne doświadczenia wprowadziliśmy pewne modyfikacje i udoskonalenia procedur. Mamy nadzieję, że w tym roku również uda się nam wszystkim zminimalizować trudne sytuacje. Prosimy Was o cierpliwość i wyrozumiałość.

      Od 1 września 2021 roku w przedszkolu nadal obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 19 listopada 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji oraz opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz zaktualizowane Procedury Bezpieczeństwa.

      Organizacja zajęć w przedszkolu. 

      Przyprowadzanie i odbieranie dziecka.

      • Od 1 września 2021 r. przedszkole czynne będzie w godzinach: 6:45 – 17
      • Przyprowadzenie dziecka do przedszkola oznajmia się ogólnym dzwonkiem. Dziecko należy przyprowadzić do godz.8:30.  Rodzice / prawni opiekunowie lub osoby upoważnione/ przy przyprowadzaniu i odbieraniu dziecka z przedszkola zachowują następujące zasady:
      1. Jeden rodzic do jednego dziecka lub rodzeństwa,
      2. Zachowanie dystansu społecznego 1,5 m.,
      3. Konieczność stosowania środków ochrony osobistej na terenie przedszkola,
      4. Rodzice / opiekunowie prawni, lub osoby upoważnione / dzieci nowoprzyjętych oraz dzieci mających problem z rozstaniem mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej przedszkola .  W szatni przedszkolnej jednocześnie może przebywać  pięcioro rodziców z dziećmi, pozostali rodzice z dziećmi oczekują przed budynkiem  w bezpiecznych odległościach
      5. Rodzice / opiekunowie prawni lub osoby upoważnione /  dzieci z grup 2,3,4  oddają  i   odbierają dzieci przy  drzwiach wejściowych od dyżurnego pracownika przedszkola,
      6.  Rodzice / prawni opiekunowie lub osoby upoważnione/ po odebraniu dziecka niezwłocznie opuszczają teren przedszkola.
      • Grupy pracują w godzinach:

      Grupa 1 – 7:30-15:30

      Grupa 2 – 7:30-16

      Grupa 3 – 6:45-17

      Grupa 4 – 7:30-16:30

      • Jeśli konieczne jest przyprowadzanie/odbieranie dzieci wykraczające poza czas pracy jego grupy  dziecko będzie miało zapewnioną opiekę w grupie zbiorczej.
      • Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
      • Dzieci mogą być przyprowadzane do przedszkola i z niego odbierane przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do  i z przedszkola opiekunowie z dziećmi przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
      • W przedszkolu dzieci nie muszą zakrywać ust i nosa (nie chodzą w maseczkach).
      • Wszyscy wchodzący do budynku będą mieć umożliwione skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Dezynfekcja rąk jest obowiązkowa. Dzieci mają mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym podczas śniadania.
      • W razie konieczności załatwienia spraw u dyrektora lub innego pracownika przedszkola należy ograniczyć przebywanie w przedszkolu do niezbędnego minimum (obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
      • Jeżeli pracownik przedszkola zaobserwuje u dziecka objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, odizoluje dziecko od grupy i niezwłocznie powiadomi rodziców/opiekunów o konieczności odebrania dziecka z przedszkola.
      • Na placu zabaw dzieci będą przebywać zgodnie z ustalonym grafikiem i w wyznaczonych sektorach, przy czym nauczycielki/opiekunowie dbają o to, by dzieci z poszczególnych grup w miarę możliwości nie bawiły się wspólnie.
      • We wrześniu ewidencję czasu przyprowadzania i odbierania dziecka prowadzić będą nauczycielki ręcznie. Od października będą mogli Państwo korzystać z kart magnetycznych i czytnika PUNKTUALNIK.


      Rodzicu :

      • Pamiętaj o wyjaśnieniu dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola żadnych przedmiotów, zabawek, maskotek.
      • Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na: niepodawanie ręki na powitanie i pożegnanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, częste mycie rąk, zasłanianiu ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu.
      • Wypełnij uzyskany od pracownika przedszkola  załącznik do Zarządzenia Nr 5973/21 PREZYDENTA WROCŁAWIA z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie organizacji pracy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Wrocław od 1 września 2021 r. i pozostaw go w przedszkolu. Uaktualnij swoje  dane kontaktowe, które umożliwiają nam szybki kontakt. Jeżeli zauważysz, że ktoś dzwonił z przedszkola niezwłocznie oddzwoń.
      • Jeśli chcesz upoważnić inne osoby do odbioru Twojego dziecka wypełnij i Kartę odbioru / do pobrania ze strony internetowej przedszkola/.
      • Pozostałe dokumenty proszę dostarczyć w  pierwszym tygodniu września.
      • Wytłumacz dziecku, że w momencie wejścia do przedszkola pójdzie samo (bez rodzica)                 z pracownikiem przedszkola do szatni i do sali grupy. Przychodząc do przedszkola, licz się z tym, że może trzeba będzie chwilę poczekać. Jeśli zabrałeś do domu kapcie i ubranko zastępcze z szatni – daj nowe, koniecznie podpisane.
      • Wyjątek stanowią! Rodzice nowoprzyjętych dzieci oraz dzieci mających problem z rozstaniem   z rodzicem, którzy w okresie adaptacyjnym  mogą osobiście odprowadzić (i odebrać) dziecko do szatni, a następnie do sali, zachowując dystans społeczny. Jednocześnie przypominamy, że pracując w czasie reżimu sanitarnego dystans społeczny obowiązuje na terenie całego przedszkola i wynosi 1,5 metra.
      • Rodzice dzieci 3-letnich  przynoszą : jasiek i piżamkę (dodatkowo worek lub poszewkę po jaśku – w tym będą przechowywane ubranka dziecka podczas leżakowania), wygodne kapcie, ubranka na wymianę – w worku.
      • Jeśli masz do przekazania nauczycielce istotne informacje dotyczące funkcjonowania Waszego dziecka zrób to w formie pisemnej – pracownik odbierający Wasze dziecko przekaże taką informację.
      • Przyprowadź dziecko do godz. 8:30 a odbierz najwcześniej o 14 – tak by mogło spokojnie zjeść drugie danie a pracownicy, którzy dyżurują przy drzwiach zakończyli  wykonywanie swoich obowiązków w grupie.
      • Rodzice dzieci nowoprzyjętych w okresie adaptacji mogą odbierać dzieci od godz. 12 lub w  innym czasie ustalonym z nauczycielką.


       Prosimy o zapoznanie się z załączonymi:

      - Znowelizowanymi Procedurami Bezpieczeństwa  w okresie  pandemii COVD-19,

  • Kontakty

   • Przedszkole nr 59 we Wrocławiu "U KRASNALA POD NARCYZEM"
   • Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl
   • 71-798 68 02 - numer podstawowy Po usłyszeniu komunikatu powitalnego wybieramy numer wewnętrzny WEW. 101 - DYREKTOR WEW. 113 - REFERENTKA WEW. 114- INTENDENTKA grupa 1 - wew.201 grupa 2 - wew. 202 grupa 3 - wew. 203 grupa 4 - wew.204
   • ul. Narcyzowa 6 53-225 Wrocław
   • https://p59wroclaw.bip.gov.pl/
  • Logowanie