• OGŁOSZENIA NA POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

• OGŁOSZENIA  NA  POCZĄTEK  ROKU  SZKOLNEGO

Drodzy Rodzice, witamy Was w nowym roku szkolnym.

Prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniami organizacyjnymi:

NAJWAŻNIEJSZE  INFORMACJE

1. Prosimy sprawdzić na liście , do której grupy zakwalifikowano dziecko a następnie odnaleźć w szatni podpisaną szafkę dziecka.
            2. W szafkach znajdują się druki upoważnień do odbioru dziecka, które po wypełnieniu proszę  oddać nauczycielce.
            3. Proszę podać w grupie z ilu posiłków dziecko będzie korzystało. Stawka żywieniowa to 12 zł./za trzy posiłki.
            4. Koszt pobytu dziecka powyżej 5-tej godziny pobytu   to 1,30  zł. za każdą rozpoczętą godzinę. Dzieci urodzone       w roku 2017   i wcześniej– nie płacą za miejsce.
            5. Przedszkole czynne jest w godzinach 6:45-17, dzieci należy przyprowadzać do przedszkola do godz. 8:30.    W sporadycznych,  uzasadnionych przypadkach należy zgłosić późniejsze przyprowadzenie dziecka.
            6. We wrześniu godzinę przyprowadzenia i odbioru dziecka notujemy ręcznie na liście w grupie. Od października powrócimy do systemu elektronicznego.
            7. Zebrania organizacyjne odbędą się w dniach:
            • 5.09. – godz. 16 – gr.2 i 4,
            • 12.09. – godz. 16 – gr.1 i 3

8. Zebranie Rady Rodziców odbędzie się dnia 3.10. – godz.16

RELIGIA  W  PRZEDSZKOLU

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992r.  w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych z późn. zmianami  - w naszym przedszkolu są zorganizowane zajęcia z religii dla dzieci, których rodzice oświadczyli pisemnie, że chcą aby ich dziecko miało zorganizowane zajęcia religii w ramach planu zajęć przedszkolnych.

Oświadczenie to obowiązuje przez cały pobyt dziecka w przedszkolu ale  Rodzice mogą je w każdej chwili zmienić.

DRUKI W ZAŁĄCZENIU

Dzieci nieuczestniczące w zajęciach religii mają zapewnioną opiekę nauczycielki.

Nauczyciel  religii jest zatrudniony w przedszkolu na podstawie pisemnego skierowania wydanego przez biskupa diecezjalnego. Nauczyciel posiada odpowiednie kwalifikacje, stopień awansu nauczyciela dyplomowanego          i realizuje program zatwierdzony przez właściwe władze Kościoła Katolickiego.

ZWRACAMY  SIĘ  Z  PROŚBĄ

O  PRZESTRZEGANIE  ZASAD  ZWIĄZANYCH

Z  BEZPIECZEŃSTWEM  DZIECI

ORAZ   ZACHOWANIEM PORZĄDKU  W  PRZEDSZKOLU:

Budynek przedszkola i ogród przedszkolny prosimy traktować  jako drugi dom dzieci

- one spędzają  tu większą część dnia, w związku z tym wszyscy musimy o nie dbać.

- Jeśli nie jest to niezbędne prosimy nie wprowadzać do szatni wózków, na czas rozbierania i ubierania dziecka można zostawić je w wiatrołapie,

- W szatni prosimy nie karmić dzieci, czas na ubranie dziecka prosimy ograniczyć do niezbędnego minimum,
            - Jeśli chcą Państwo wejść do pomieszczenia innego niż szatnia prosimy założyć obuwie zmienne lub skorzystać

z ochraniaczy na obuwie,
            - Po odebraniu dziecka z przedszkola umożliwia się rodzicom lub osobom opiekującym się dzieckiem, korzystanie z terenu ogrodu leżącego od strony południowej (za budynkiem) do godz.16:45.

Proszę pamiętać , że  jest to uwarunkowane podporządkowaniu się  Regulaminowi  korzystania z placu zabaw, czyli w czasie gdy z podwórka korzystają grupy przedszkolne można przebywać tylko z drugiej strony budynku ,

- Proszę pilnować aby dziecko nie wybiegało samo z przedszkola,

- Dziecko odebrane z przedszkola nie powinno samo przebywać na terenie przedszkola,

- Wjazd samochodem na teren przedszkola dozwolony jest tylko za zgodą zarządcy terenu dla samochodów pracowników, służb miejskich, dostawczych oraz służbowych,

- Dzieci przebywające w ogrodzie korzystają z toalety zewnętrznej, klucz do toalety znajduje się w 3 grupie,

ZWOLNIENIA  Z  OPŁATY  STAŁEJ

Na podstawie Uchwały nr LVII/1513/22 Rady Miejskiej Wrocławia z 15 września 2022 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego                     w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę zwalnia się z opłaty stałej za przedszkole rodziców(opiekunów prawnych)  posiadających co najmniej troje dzieci, pozostających na ich utrzymaniu i we wspólnym gospodarstwie domowym. W przypadku dzieci pełnoletnich uwzględnia się tylko dzieci pobierające naukę, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

Rodzice, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia wypełniają  wniosek, dostarczają wymagane we wniosku dokumenty (kopie aktów urodzenia dzieci, bądź kopie legitymacji szkolnych/ studenckich) i składają je do dnia 15 września 2023 r. (u dyrektora lub w grupie).Decyzja dyrektora zostanie wydana do 26.09.2023 r.

Wzór wniosku pod ogłoszeniami.

ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE

Kwoty do zapłaty za przedszkole będą przekazywane drogą mailową na adres podany w dokumentacji przedszkolnej do dnia 5-tego następnego miesiąca / tzn. wysokość opłaty za wrzesień dostaniecie Państwo do dnia 5 października/.

Wpłaty dokonać należy do dnia 15-tego każdego miesiąca na wskazane indywidualne konta.

W tytule wpłaty należy podać dane dziecka , numer przedszkola i miesiąc, za który dokonywana jest wpłata (opłata za przedszkole nr 59 , za wrzesień 2023 r., za dziecko…………..).