• Propozycja zajęć tanecznych

     • Codziennie, od poniedziałku do piątku prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowo – muzyczne dla dzieci w wieku do 6 r.ż. oraz w wieku 7 – 10 lat. Prosimy o przekazanie tej wiadomości Państwa rodzicom. Obecnie ogląda nas około 4 tyś dzieci. A chciałybyśmy, aby z zajęć skorzystało jeszcze więcej dzieci.

      • Codziennie o godz. 10.30 odbywają się warsztaty Baby Dance. Baby Dance to zabawa muzyką, piosenką i tańcem dla dzieci do 6 r.ż.
      • Codziennie o godz. 11.30 odbywają się warsztaty Dzieciak sam w domu. Dzieciak sam w domu to warsztaty ruchowo – muzyczne, w których tanecznie zwiedzamy świat, uczymy się nowych rzeczy i wprawiam w ruch ciała dzieci w wieku 7 – 10 lat.

      Prowadzi Joanna Bąk – Instruktor tańca, edukator muzyką i ruchem. Serce Akademii. Współprowadzi Beata Kaczor – trener mentalny, mózg Akademii.

      Zajęcia pięknie uzupełniają warsztaty ruchowo – muzyczne dla dzieci przedszkolnych. Jak również stanowią uzupełnienie zajęć muzycznych, lekcji w-f czy zajęć świetlicowych.

      Od kwietnia palujemy zwiększyć ilość i rodzaj zajęć

      Podajemy linka do zapisów:

      https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/

       

      Z poważaniem

      Majka Jeżowska z zespołem

     • Realizacja podstawy programowej


     • Drodzy Rodzice, na podstronach w zakładce grupy nauczycielki oraz specjalisci  będą zamieszczać zajęcia zgodne z planem wynikającym z realizacji podstawy programowej.  Zdajemy sobie sprawę, że tylko Wasze zaangażowanie pozwoli dzieciom "opanować" załączony materiał. Działamy we wspólnej sprawie. W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt z nauczycielkami w sposób przyjety w danej grupie. Można pisać na adres przedszkola Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl - korespondencja będzie przekazywana nauczycielkom.

      Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, pozdrawiamy i życzymy zdrowia dla wszystkich.

     • WAŻNE ! REKRUTACJA

     • NAJNOWSZY  KOMUNIKAT  REKRUTACJA-PILNE

      INFORMUJEMY  RODZICÓW,  KTÓRZY  APLIKOWALI  W   SYSTEMIE  DO  NASZEGO  PRZEDSZKOLA, ŻE  WSZYSTKIE  DOKUMENTY DO  NAS DOTARŁY. 

      DO  12  KWIETNIA  BĘDZIEMY  ZATWIERDZAĆ  WNOSKI  W  SYSTEMIE. W  RAZIE  WĄTPLIWOŚCI  BĘDZIEMY  KONTAKTOWAĆ  SIĘ  TELEFONICZNIE  LUB  MAILOWO.

      WYNIKI  REKRUTACJI  ZOSTANĄ  PODANE 23.04.2020 OD  GODZ.14. 

      DZIĘKUJEMY  ZA  SZYBKIE  REAGOWANIE  NA WSKAZYWANE  PRZEZ  NAS BŁĘDY  I  BRAKI.

       

      KOMISJA  REKRUTACYJNA  PRZEDSZKOLA  NR 59

       

       

      Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne  została  uruchomiona możliwość złożenia w systemie wniosku w formie skanu/zdjęcia bez potrzeby wizyty w placówce.

      Wnioski  składane  są  wyłącznie w formie elektronicznej.

      https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/formico-parents/main.action

      Prosimy o zapoznanie się z instrukcją dodawania skanów/zdjeć wniosków wraz z załącznikami w systemie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl

      Wybrane wnioski złożone w formie elektronicznej będą weryfikowane.

      Prosimy pamiętać o złożeniu elektronicznie załączników do każdego zaznaczonego kryterium gdyż bez załącznika kryterium to nie będzie uznawane.

                                                                                                                                    

      WAŻNE !!!                                                              

      W naszym przedszkolu prowadzimy rekrutację na 23 wolne miejsca– są to miejsca w grupie I - 3-latki.          Jeśli dostanie się dziecko 4-letnie będzie także zapisane do tej grupy najmłodszej,  gdyż  w gr.II  4-latki  niie mamy wolnego miejsca .

      Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

      a) zaświadczenie o zatrudnieniu - rodzic może przesłać skan zaświadczenia lub posłużyć się oświadczeniem, w którym wskaże iż jest zatrudniony a odpowiednie zaświadczenie dostarczy w późniejszym terminie

      b) zaświadczenie z poradni o potrzebie kształcenia specjalnego - rodzic może przesłać skan zaświadczenia lub posłużyć się oświadczeniem, w którym wskaże iż jest w trakcie uzyskani odpowiednich dokumentów, a zaświadczenie z poradni  dostarczy w późniejszym terminie

      c) zamieszkanie we Wrocławiu - nie ma konieczności uzyskiwania zaświadczeń o zameldowaniu z biura meldunkowego. Prosimy rodziców o nie przychodzenie w tej sprawie do Urzędu.
      Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać okazania dodatkowego dokumentu wyłącznie w sytuacji, gdy w systemie adres zameldowania nie pokrywa się z zadeklarowanym adresem na wniosku.
       

      W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 728 519 508 lub mailowy: Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl

     • DZIECI UCZĄ RODZICÓW

     • Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

      Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

       

      Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

      Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

       

       

     • ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA W DNIACH 16.03.-25.03.2020 r.

     • Informuję, że w dniach 16.03.-12.04.2020r. przedszkole zamknięte jest dla  osób  z zewnątrz.

      W pilnych sprawach proszę dzwonić na numer

      728 519 508

      lub pisać na adres Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl

     • Propozycje zadań na czas zawieszenia zajęć

     • Drodzy Rodzice!
      Na naszej stronie, w zakładce "Grupy" możecie znaleźć propozycje zadań, zabaw i ćwiczeń dla dzieci na czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolu. Zadania nie są obowiązkowe, jednak zachęcamy do twórczego spędzania czasu w domu. 

     • Informacja z Fundacji Mali Wspaniali

     • „Drogie Dzieci, drodzy Rodzice!

      Mimo zamkniętej placówki i nieodbywających się zajęć z programu Mali Wspaniali Fundacja zaprasza na swój fanpage pod linkiem https://www.facebook.com/maliwspanialifundacja/ gdzie codziennie ma dla Was i Rodziców publikuje porcję pomysłów na zabawy i ćwiczenia sportowe. Zachęcamy wszystkich do obserwowania strony, czynnego udziału, korzystania z propozycji i aktywnego spędzania czasu w domu.

      Życzymy Wszystkim Przedszkolakom, Rodzicom dużo zdrowia!”

      Serdecznie pozdrawiamy

      Zespół Fundacji Mali Wspaniali

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

     • Komunikat o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych

     • Komunikat o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych

      Informujemy Rodziców, że przedszkole będzie nieczynne od poniedziałku 16 marca do  środy 25 marca.

      W dniach 12,13 marca w szczególnych przypadkach można przyprowadzić dziecko  do przedszkola – zawieszone są jednak zajęcia dydaktyczno- wychowawcze.

       

     • IMPREZY I SPOTKANIA W MARCU I KWIETNIU

     • IMPREZY I SPOTKANIA W MARCU I KWIETNIU

      IMPREZY,  SPOTKANIA  W  MARCU I KWIETNIU

       

      ü     5.03. – od  godz. 9 Warsztaty Pszczelarskie w grupach

      ü     5.03. – godz. 12:30 Trening pokazowy FORZA

      ü     6.03. – godz. 9 – koncert Dziadka Bacha

      ü10.03. – od godz. 9:15 spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej  we wszystkich grupach

      ü     11.03. godz. 10:30 Teatr Horyzont – „Brzydal” przedstawienie o tolerancji,

      ü     20.03. – godz.11 – sesja fotograficzna w gr. 4  - tablo

      ü     24.03. – godz. 9  Teatr Arlekin „Żabi król”

      ü     3.04. - godz. 9 – koncert Dziadka Bacha

      ü     7.04. – spotkanie z p.Katarzyną Nowak – bajka terapeutyczna

      ü 8.04. – wyjazd gr.3 i 4  do Impartu na przedstawienie „Wilk i zając”

      ü     20.04. – wyjazd gr.2,3,4 do teatru „Na Ostrowie” na przedstawienie „Skrytek i wrocławskie krasnale” oraz spacer po Ostrowie z przewodnikiem

      ü     21.04. – godz. 9 – Teatr Kropa „Wtorek Niesforek i reszta tygodnia”

      W kwietniu odbędzie się także organizowany przez Radę Rodziców Kiermasz Świąteczny / legalność konsultowana  z Urzędem Skarbowym/, z którego fundusze zostaną przekazane na potrzeby przedszkola.

      W marcu i kwietniu odbędą się we wszystkich grupach zajęcia otwarte dla rodziców.

     • Środki ochrony przeciwko koronawirusowi

     • Informuję, że na stronach internetowych: Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego umieszczono informacje o podstawowych środkach ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

      https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie


      https://gis.gov.pl

      Środki ochrony przeciwko koronawirusowi - Obrazek 1https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

       

      REKOMENDACJE MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

      https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych

       INFORMACJA OD DOLNOŚLĄSKIEGO  KURATORA  OŚWIATY - ROMANA  KOWALCZYKA

      Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

      W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

      Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. 

      W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

      Osoby powracające z północnych Włoch

      Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

      Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
      - codziennie mierzyć temperaturę ciała
      - zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

      W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

      Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

      Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

      Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach
      - Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
      - Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl

      ...

     • Niespodzianka na koniec roku 2019

     •  Niespodzianka na koniec roku 2019

      Pragniemy podzielić się z Państwem miłą wiadomością - otrzymalismy środki na zakup pieca  konwekcyjno - parowego więc już niedługo nasze posiłki będą jeszcze zdrowsze :-))))

     • WYGRALIŚMY !!!

     • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie. Dzięki Wam wygraliśmy minigrant w wysokości 3000 zł.  i  przedszkolne podwórko będzie jeszcze piękniejsze.

       

      ŚRODKI ZOSTAŁY JUŻ PRZELANE NA KONTO RADY RODZICÓW. OBECNIE TRWAJĄ PRACE PRZYGOTOWAWCZE, NASADZENIA I MONTAŻE ODBĘDĄ SIĘ WIOSNĄ 2020 ROKU

       

      JESZCZE  RAZ  DZIĘKUJEMY  ORGANIZATOROWI  - BUDIMEX  NIERUCHOMOŚCI !!!

     • STATUT PRZEDSZKOLA

     • STATUT  PRZEDSZKOLA

      W zakładce "O przedszkolu"  zamieszczony  jest  aktualny  statut  przedszkola  .  Prosimy  o  zapoznanie  się  z  nim.

     • ZWOLNIENIA Z OPŁATY STAŁEJ

     • ZWOLNIENIA  Z  OPŁATY  STAŁEJ

      ZWOLNIENIA  Z  OPŁATY  STAŁEJ

       

      Na podstawie § 2.1  i § 2.2 UCHWAŁY NR L/1187/18 RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania  i opieki  oraz  wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę zwalnia się z opłaty stałej za przedszkole rodziców(opiekunów prawnych)  posiadających co najmniej troje dzieci, pozostających na ich utrzymaniu i we wspólnym gospodarstwie domowym. W przypadku dzieci pełnoletnich uwzględnia się tylko dzieci pobierające naukę, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

      Rodzice, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia wypełniają  wniosek, dostarczają wymagane we wniosku dokumenty (kopie aktów urodzenia dzieci, bądź kopie legitymacji szkolnych/ studenckich) i składają je do dnia 10 września 2019 r.(u dyrektora lub w grupie).Decyzja dyrektora zostanie wydana do 13 września 2019 r.

       

      W przypadku nabycia prawa do skorzystania ze zwolnienia w trakcie roku szkolnego należy jak najszybciej złożyć wniosek o zwolnienie z opłaty stałej  do dyrektora przedszkola.

     • ZASADY KORZYSTANIA Z ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

     • ZASADY KORZYSTANIA Z ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU NR 59 „U KRASNALA POD NARCYZEM” WE WROCŁAWIU

      § 1

      KARTA DO ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI POBYTU

      DZIECKA W PRZEDSZKOLU

      1. Dla każdego dziecka przeznaczona jest karta oznaczona indywidualnym numerem. 
      1. Karta nie jest imienna posiada numer identyfikacyjny. 
      1. Karta jest własnością Przedszkola nr 59 we Wrocławiu. Nie należy umieszczać na niej żadnych napisów, znaków, rysunków, naklejek itp. 
      2. Rodzic zobowiązany jest do zwrotu karty na koniec edukacji w Przedszkolu.
      1. Rodzic/opiekun otrzymuje bezpłatnie jeden egzemplarz karty. Zobowiązuje się do rejestrowania za jej pomocą czasu pobytu dziecka w przedszkolu w momencie wejścia i wyjścia z budynku przedszkola. 
      2. Fakt utraty karty musi zostać niezwłocznie zgłoszony do dyrektora Przedszkola nr 59  we Wrocławiu oraz do wychowawców grup.
      3. W przypadku utraty lub zniszczenia karty będącej własnością Przedszkola nr 59  we Wrocławiu, rodzic/opiekun może zostać obciążony kwotą rekompensującą koszt zakupu nowej karty.

      § 2

      DODATKOWE KARTY DO ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI POBYTU

      DZIECKA W PRZEDSZKOLU

      1. Rodzic/opiekun prawny ma możliwość otrzymać jedną dodatkową kartę. 
      2. Karta jest własnością Przedszkola nr 59 we Wrocławiu. Nie należy umieszczać na niej żadnych napisów, znaków, rysunków, naklejek itp. 
      3. Rodzic zobowiązany jest do zwrotu karty na koniec edukacji w Przedszkolu.
      4. W przypadku zgubienia lub zniszczenia stosuje się zapis § 1 ust. 7
      5.  Rodzic/opiekun prawny ponosi pełną odpowiedzialność za użytkowanie kart. 

      § 3

      EWIDENCJA CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

      1. Czytnik wejściowy i wyjściowy do ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu umieszczony jest na ścianie korytarza  za  drzwiami wejściowymi po prawej stronie. 
      1. Przyłożenie karty do czytnika wejściowego powinno nastąpić niezwłocznie po wejściu rodzica/opiekuna do przedszkola. 
      1. Po odebraniu dziecka od wychowawcy, rodzic/opiekun zaznacza godzinę odbioru dziecka przez zbliżenie karty do czytnika wyjściowego, w momencie opuszczania placówki przedszkola. 
      1. Zbliżenie karty do czytnika powoduje zaznaczenie godziny wejścia lub wyjścia z przedszkola .  
      1. W przypadku braku karty rodzic/opiekun może zarejestrować wejście/wyjście dziecka przez użycie kodu, który jest przypisany do dziecka.
      2. Potwierdzenie odczytanie godziny zostanie oznaczone pojedynczym sygnałem dźwiękowym i zapaleniem kontrolki w kolorze zielonym. 
      1. W przypadku niezarejestrowania godziny przyprowadzenia lub odebrania dziecka, odpłatność naliczana będzie od godz. 6.45 do godz. 17. . 
      2. W przypadku zauważenia usterki czytnika, rodzic zobowiązany jest do natychmiastowego przekazania tej informacji intendentowi bądź nauczycielowi na grupie, który odnotuje godzinę przyjścia lub wyjścia dziecka w formie papierowej, a po usunięciu usterki dane te będą wprowadzone do systemu.
      3. W pierwszym dniu pobytu dziecka w Przedszkolu w nowym roku szkolnym nauczyciel rejestruje czas pobytu dziecka w Przedszkolu na liście papierowej i pracownik Przedszkola rejestruje ten czas w systemie.
      4. Użytkowanie karty elektronicznej następuje od następnego dnia roboczego.

      § 4

      SPOSÓB NALICZANIA ODPŁATNOŚCI ZA POBYT

      I WYŻYWIENIE DZIECKA W PRZEDSZKOLU

      1. Miesięczną wysokość opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje aktualna Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie określania czasu bezpłatnych zajęć oraz ustalania wysokości opłat za świadczenia udzielane w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Wrocław w czasie przekraczającym czas bezpłatnych zajęć. 
      1. Płatności naliczane są z dołu na podstawie odczytów z elektronicznej rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu. 

      § 5

      POSTANOWIENIA KOŃCOWE

       1. Wprowadza się okres przejściowy obowiązujący od dnia 03-09-2018r. do dnia 30-09-2018 r., w trakcie którego system elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w Przedszkolu stanowi narzędzie pomocnicze do naliczenia opłaty za pobyt.
       2. Podczas trwania okresu przejściowego Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do jednoczesnego stosowania postanowień zawartych w niniejszych Zasadach oraz do rejestrowania czasu pobytu dziecka u nauczycieli w grupie  w formie papierowej.

       

       

       

     • PRZERWA WAKACYJNA W 2020 R

     • PRZERWA  WAKACYJNA  W  2020 R

      W ROKU 2020  PRZERWA  WAKACYJNA  PLANOWANA  JEST  NA  SIERPIEŃ  -  PRZEDSZKOLE  BĘDZIE  NIECZYNNE.  PROSIMY  ZAPLANOWAĆ  DZIECIOM  OPIEKĘ  NA  TEN  CZAS.

       

      SZCZEGÓŁY  DOTYCZACE  TERMINÓW  ZAPISÓW  DZIECKA  DO  PRZEDSZKOLA  NA  LIPIEC  ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE  W  MAJU  2020 R.

     • Konto Rady Rodziców

     • KOnto Rady Rodziców

      Numer konta Rady Rodziców 08 1240 6670 1111 0010 3864 5841