• Fotograficzna sesja świąteczna 2021

• W związku z kwarantanną sesja świąteczna jest przeniesiona na 7 grudnia od godziny 9.

W tym dniu także dzieci z gr.1 będą mieć wykonywane zdjęcia jako pamiątkę na Pasowanie na Przedszkolaka

Zachęcamy do zapisywania się w grupach na Fotograficzną sesję świąteczną. Zdjęcia wykonywać będzie  pani fotograf Magdalena Świerczek. Szczegóły w załaczniku.

Istnieje możliwość dokupienia do zamówionego zestawu wersji elektronicznej w cenie 10 zł. Przy zapisachu nauczycielek w grupach proszę podać taki wariant oraz adres mailowy dla pani fotograf.

• ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

• Familijne warsztaty Kreatywna książka

To cykl warsztatów rodzinnych online w czasie rzeczywistym.

Adresatami warsztatów są dzieci w wieku 3 – 9 lat wraz z rodzicami /opiekunami, a zajęcia będą miały formę warsztatów, których celem jest zainspirowanie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Warsztaty będą miały także walor plastyczny. Podczas spotkań dzieci będą wysłuchiwały ciekawych historii, a następnie wspólnie z rodzicami / opiekunami będą „czarować” plastycznie.

Wszystkie warsztaty odbędą się online w czasie rzeczywistym na platformie Zoom. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Grupa młodsza wiek 3-5 lat rozpocznie zajęcia o godz. 18:00 do godz. 18:30.

Grupa starsza wiek 6-9 lat może rozpocząć wraz z grupą młodszą o godz. 18:00  lub 18:30 a warsztaty zakończą się o godz. 19:30.

18.11.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Szary domek”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania słuchając opowieści przeniosą się w wyjątkowe miejsce – do Herbatkowego Miastka. A tu odbędzie się spotkanie z wyjątkowym i pełnym ciepła bohaterem – Szarym Domkiem, który jest tak magiczny jak jego wnętrzarze.

25.11.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Kolorowy potwór”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Tym razem uczestnicy spotkania  wraz z tytułowym bohaterem skonfrontują się z emocjami – tymi lubianymi i chętnie odczuwanymi oraz takimi, które przychodzą nagle i nas czasem zaskakują. O nich też warto coś wiedzieć, by je skutecznie oswajać.

02.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Zwierzyniec” – opowiadania o zwierzętach: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Wraz z wesołymi opowiadaniami o małych zwierzętach zajrzymy do różnych rodzin. Poznamy kilku łobuziaków i porozmawiamy o tym, że nasze dobre relacje z innymi też wymagają pewnej pracy i starań.

09.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Święty Mikołaj”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Skoro grudzień to blisko święta. Zajrzymy zatem do Świętego Mikołaja, by podejrzeć jak realizowane są przygotowania do świat. Bo to nie zawsze jest tak łatwo, szybko i po myśli Mikołaja.

16.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Bajki o zwierzętach – najpiękniejsze bajki rosyjskie”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. W zimowej aurze wraz ze zwierzętami poznamy sposoby na dobrą współpracę, współdziałanie i znaczenie pomocy.

Warsztaty poprowadzi: Katarzyna Łabędzka-Hełka mentor programów Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.

Wydarzenie programu Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego jest bezpłatne.

Zapisy: https://wke.wcrs.wroclaw.pl/2021/11/05/familijne-warsztaty-kreatywna-ksiazka/