• Fotograficzna sesja świąteczna 2021

     • W związku z kwarantanną sesja świąteczna jest przeniesiona na 7 grudnia od godziny 9.

      W tym dniu także dzieci z gr.1 będą mieć wykonywane zdjęcia jako pamiątkę na Pasowanie na Przedszkolaka                                                                                                                                                

      Zachęcamy do zapisywania się w grupach na Fotograficzną sesję świąteczną. Zdjęcia wykonywać będzie  pani fotograf Magdalena Świerczek. Szczegóły w załaczniku.

      Istnieje możliwość dokupienia do zamówionego zestawu wersji elektronicznej w cenie 10 zł. Przy zapisachu nauczycielek w grupach proszę podać taki wariant oraz adres mailowy dla pani fotograf.

     • Kwarantanna w grupach I i III

     • Drodzy Rodzice,

      informuję, że w związku z pozytywnymi wynikami  testu na koronawirusa  u dzieci   uczęszczających do grupy  I i III   została nałożona  przez SANEPID kwarantanna     na wszystkie dzieci, które były obecne w przedszkolu w dniu 18 listopada 2021 ( czwartek)  w grupie I i III.

      Kwarantanna obejmuje dni od 22 listopada do 28 listopada 2021 r.

      Kwarantanną w domu objęte są tylko dzieci, które nie mogą opuszczać swojego miejsca zamieszkania podanego w dokumentacji przedszkola. Domownicy nie podlegają  kwarantannie, ponieważ nie mieli bezpośredniego kontaktu z osoba zakażoną.

      Wykonanie obecnie testu na obecnie koronawirusa każdemu dziecku objętemu kwarantanną NIE ZWALNIA DZIECKA  ZGŁOSZONEGO DO ODBYCIA  KWARANTANNY POMIMO UZYSKANIA UJEMNEGO WYNIKU.

      W sytuacji zauważenia  najmniejszych objawów chorobowych u dzieci proszę o kontakt z lekarzem i podanie, że dziecko miało bezpośredni kontakt z osobą zarażoną.

      W razie dodatnich wyników testu proszę o niezwłoczną informację do przedszkola.

      Sale grupy I i III  zostaną w tym tygodniu  poddane dezynfekcji.

      W grupie I zostaną wyprane śpiworki. Piżamy i poduszki zostaną zniesione do szafek w szatni, proszę je wymienić w  dniu powrotu dziecka do przedszkola lub w tym tygodniu podejść do przedszkola i odebrać je.

      Proszę Państwa o sprawdzenie poprzez Indywidualne Konto Pacjenta nałożenia  kwarantanny na Dziecko.

      Informacje dotyczące zasiłku , który przysługuje rodzicom za czas kwarantanny i zamknięcia przedszkola znajdują się na stronie ZUS

       https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/0/choroba-kwarantanna-lub-izolacja-dziecka-kiedy-przysluguje-zasilek-za-opieke-nad-dzieckiem/4254678

       

      W dniach od 22 do 26 listopada 2021 r. zawieszona  jest praca w grupie  I  i III.

     • ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

     • Familijne warsztaty Kreatywna książka

      To cykl warsztatów rodzinnych online w czasie rzeczywistym.

       

      Adresatami warsztatów są dzieci w wieku 3 – 9 lat wraz z rodzicami /opiekunami, a zajęcia będą miały formę warsztatów, których celem jest zainspirowanie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. Warsztaty będą miały także walor plastyczny. Podczas spotkań dzieci będą wysłuchiwały ciekawych historii, a następnie wspólnie z rodzicami / opiekunami będą „czarować” plastycznie.

      Wszystkie warsztaty odbędą się online w czasie rzeczywistym na platformie Zoom. Na warsztaty obowiązują zapisy.

      Grupa młodsza wiek 3-5 lat rozpocznie zajęcia o godz. 18:00 do godz. 18:30.

      Grupa starsza wiek 6-9 lat może rozpocząć wraz z grupą młodszą o godz. 18:00  lub 18:30 a warsztaty zakończą się o godz. 19:30.

           18.11.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Szary domek”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Uczestnicy spotkania słuchając opowieści przeniosą się w wyjątkowe miejsce – do Herbatkowego Miastka. A tu odbędzie się spotkanie z wyjątkowym i pełnym ciepła bohaterem – Szarym Domkiem, który jest tak magiczny jak jego wnętrzarze. 

           25.11.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Kolorowy potwór”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Tym razem uczestnicy spotkania  wraz z tytułowym bohaterem skonfrontują się z emocjami – tymi lubianymi i chętnie odczuwanymi oraz takimi, które przychodzą nagle i nas czasem zaskakują. O nich też warto coś wiedzieć, by je skutecznie oswajać.

           02.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka: „Zwierzyniec” – opowiadania o zwierzętach: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Wraz z wesołymi opowiadaniami o małych zwierzętach zajrzymy do różnych rodzin. Poznamy kilku łobuziaków i porozmawiamy o tym, że nasze dobre relacje z innymi też wymagają pewnej pracy i starań.

           09.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Święty Mikołaj”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. Skoro grudzień to blisko święta. Zajrzymy zatem do Świętego Mikołaja, by podejrzeć jak realizowane są przygotowania do świat. Bo to nie zawsze jest tak łatwo, szybko i po myśli Mikołaja.

           16.12.2021 (czw.), godz. 18.00 – 19.30, Książka „Bajki o zwierzętach – najpiękniejsze bajki rosyjskie”: Spotkanie w dwóch częściach – pierwsza to opowieść, druga to warsztaty manualno-plastyczne do tematu. W zimowej aurze wraz ze zwierzętami poznamy sposoby na dobrą współpracę, współdziałanie i znaczenie pomocy.

      Warsztaty poprowadzi: Katarzyna Łabędzka-Hełka mentor programów Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej.

      Wydarzenie programu Akademii Twórczych Inicjatyw Obywatelskich Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego jest bezpłatne.

      Zapisy: https://wke.wcrs.wroclaw.pl/2021/11/05/familijne-warsztaty-kreatywna-ksiazka/

       

   • Kontakty

    • Przedszkole nr 59 we Wrocławiu "U KRASNALA POD NARCYZEM"
    • Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl
    • 71-798 68 02 - numer podstawowy Po usłyszeniu komunikatu powitalnego wybieramy numer wewnętrzny WEW. 101 - DYREKTOR WEW. 113 - REFERENTKA WEW. 114- INTENDENTKA grupa 1 - wew.201 grupa 2 - wew. 202 grupa 3 - wew. 203 grupa 4 - wew.204
    • ul. Narcyzowa 6 53-225 Wrocław
    • https://p59wroclaw.bip.gov.pl/
   • Logowanie