• Działania p/wszawicy

• W związku z nawracającymi przypadkami zakażenia dzieci wszawicą prosimy wszystkich rodziców o potraktowanie wszawicy jak każdej innej choroby zakaźnej. Dzieci zarażają się wzajemnie od siebie i jeśli wszyscy nie podejmą w przypadku jej wystąpienia radykalnych kroków, będziemy mieć ciągłe źródło zakażenia w przedszkolu.

W celu eliminacji wszy nalezy zastosować preparat p/ wszom a następnie  należy głowę wyczyścić ze wszystkich gnid, także tych suchych. Dopiero tak czyste dziecko może wrócić do przedszkola gdyż nie zarazi innych dzieci. W domu nalezy zmienić pościel i poddać zabiegowi pozostałych członków rodziny.

W aptekach i sklepach kosmetycznych jest wiele preparatów p/ wszom , ale nie wystarczy ich zastosowanie - trzeba później grzebykiem  oraz ręcznie usunąć kazdą  przyklejoną do włosa wszę.

Prosimy rozważyć opcję objęcia Waszych dzieci  profilaktycznym zabiegiem eliminującym wszy ( np. podczas weekendu).  Prosimy także o profilaktyczne wiązanie lub podpinanie długich włosów dziewczynkom.

Informujemy, że wszystkie dywany w salach są parowane. W salach nie mamy pluszaków i innych zabawek materiałowych.

W załączeniu umieszczam obowiązującą w przedszkolu Procedurę postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy.

Informuję, że osobami upoważnionymi przez dyrektora przedszkola do kontrolowania czystości głów są nauczycielki i pomoce nauczycielek.

• Świąteczna zbiórka

• Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za włączenie się