• Drodzy Rodzice!

W czasie pobytu w domu, zachęcam do włączania elementów języka angielskiego do zabawy.

Jeśli macie ochotę podzielić się z nami efektami pracy Waszych dzieci, możecie wysyłać zdjęcia/filmiki na maila a.frydecka@op.pl a ja zamieszczę je na naszej zakładce z angielskiego.

Stay safe! Uważajcie na siebie!

Środa 8.04.2020

W tym tygodniu zapraszam do poznania słownictwa związanego z Wielkanocą (Easter). Na początek wysłuchajcie piosenki The way The Bunny Hops o Wielkanocnym Zajączku, czyli Easter Bunny. Spróbujcie robić to, co on. Let’s move like the Bunny!

What does the Bunny do? Co robi zajączek? The bunny hops (skacze), wiggles his nose (porusza noskiem), flops his ears (klapie uszkami), shakes his tail (potrząsa ogonkiem).

Now let’s learn some vocabulary! Teraz nauczmy się troche słownictwa. Na stronie https://www.anglomaniacy.pl/easterDictionary.htm znajdziecie słownik obrazkowy z tematyką wielkanocną.

Easter - Wielkanoc

basket – koszyk

bunny – zajączek

chick – kurczątko

Easter egg – wielkanocne jajo

hen – kura

lamb - baranek

Piątek 3.04.2020

Which animals live on the farm? Które zwierzęta mieszkają w wiejskiej zagrodzie? Zapytajcie dzieci, czy potrafią wymienić farm animals, które występują w piosence Old MacDonald had a farm.

Możecie wykorzystać również karty obrazkowe z  www.supersimple.com , które pomogą w poznawaniu i utrwalaniu słownictwa, ale także świetnie sprawdzą się w zabawie na dywanie.

FLASHCARDS old-mc-donald-flashcards.pdf

Pozostając w temacie - ćwiczenie utrwalające nazwy zwierząt gospodarskich, ale również doskonalące percepcję wzrokową.

Colour and match. Pokoloruj zwierzęta i połącz z odpowiednim cieniem. Can you name them all? Czy potrafisz je nazwać?

WORKSHEET the-animals-on-the-farm-worksheet-color-and-match.pdf

Draw your own farm. Narysuj swoją farmę.

Well done Zuzia! :)
                     Good job Maks! ;)

Środa 1.04.2020

W tym tygodniu zapraszam do poznania farm animals, czyli zwierząt gospodarskich.

Na początek posłuchajcie piosenki Old MacDonald had a farm

Na stronie https://www.lulek.tv/gry/darmowe/angielskie-slowka-288 dzieci mogą osłuchać się z nazwami zwierząt po angielsku i utrwalić je podczas gry online.

Słownictwo:
          pig – świnia
          duck – kaczka
          horse – koń
          sheep - owca
          cow – krowa
          turkey - indyk
          cat – kot
          goose – gęś

goat – koza
          rooster – kogut

Enjoy!

Piątek 27.03.2020

Dzisiaj mam dla Was grę memory ze strony https://www.mamaslearningcorner.com/ do utrwalenia słownictwa występującego w The Very Hungry Caterpillar. Podczas zabawy zadaniem dzieci jest odnalezienie dwóch takich samych kart. Każdy odkryty obrazek dziecko nazywa w języku angielskim. Oczywiście możecie wykorzystać obrazki z załącznika lub stworzyć własne. Wymowę słów możecie sprawdzić wpisując je w słowniku online www.diki.pl

MATCH GAME The_Very_Hungry_Caterpillar_Match_Game.pdf

Środa 25.03.2020

Zapraszam do obejrzenia bajki The very hungry caterpillar. Może niektórzy znają polską wersję o bardzo głodnej gąsienicy.

W czasie oglądania dzieci mogą nazywać owoce i przeliczać je po angielsku:

one apple - jedno jabłko

two pears – dwie gruszki

three plums – trzy śliwki

four strawberries – cztery truskawki

five oranges – pięć pomarańczy

Starsze dzieci poproście o nazywanie dni tygodnia: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday

W załączniku zabawy matematyczne z the very hungry caterpillar (źródło: www.twinkl.pl)

WORKSHEET The_Very_Hungry_Caterpillar_Activities.pdf

• Połącz cyfrę z odpowiednią ilością owoców.
          • Policz, z ilu części składa sie ciało gąsienicy i zapisz w odpowiednim miejscu - oczywiście liczymy po angielsku :)

Good luck!

Na ostatnich zajęciach w przedszkolu utrwalaliśmy nazwy części ciała przy piosence The Bath Song

Słownictwo występujące w piosence:

hair – włosy
          feet – stopy
          face – twarz
          knees – kolana
          shoulders – ramiona
          toes – palce u nogi
          hands – ręce
          nose – nos
          wash - myć

Dzisiaj zapraszam do posłuchania i obejrzenia piosenki This is the way o codziennych porannych czynnościach

Słownictwo występujące w piosence:

wash one’s  face – myć swoją twarz
          comb one’s hair – czesać swoje włosy
          brush one’s teeth – myć swoje zęby
          get dressed – ubierać sę
          go to school – iść do szkoły
          early in the morning – wcześnie rano

W ramach dodatkowej zabawy możecie wykorzystać karty pracy z www.supersimple.com

1. KARTA PRACY : caities-classroom-worksheet-germ-mouth.pdf  Zadaniem dzieci jest pomalowanie na biało zębów, aby były czyste.

2. KARTA PRACY: caities-classroom-worksheet-get-dressed.pdf Zadaniem dzieci jest ubranie chłopca za pomocą wyciętych wcześniej elementów garderoby. Młodsze dzieci mogą po prostu narysować potrzebne ubrania lub tylko przykleić wycięte przez rodziców elementy. Podczas zabawy dzieci mogą nazywać przyklejane elementy: a cap, a T-shirt, pants, shoes.

Have fun! :)