• Historia teatru Rodzice - dzieciom

    • Pomysłodawczynią teatru była nauczycielka - Pani Mariola Piątkowska, która zaraziła swym pomysłem rodziców i koleżankę - nauczycielkę Annę Gawlicką. Obydwie dzielnie wspomagają każde przedstawienie.

      

     czerwiec 2006r.  „Kopciuszek” – spektakl stworzony w oparciu o tekst Jana Brzechwy, piosenki Marioli Piątkowskiej i muzykę Marioli Kopeć. To pierwsze, bardzo ważne przedstawienie – zrodził się pomysł, udało się go zrealizować, odnieśliśmy sukces.

                     

     czerwiec 2007r.   „Nie ma tego złego” - na motywach scenariusza Zofii Wójcik. To przedstawienie powstało właściwie z inicjatywy samych rodziców. Bardzo wesołe, barwne, rozśpiewane, roztańczone.

     czerwiec 2009r.  „Bajka o wrocławskich Krasnalach i Czarownicy Renowacji” w oparciu o bajkę Marioli Piątkowskiej. To również było wspaniałe przedstawienie, opatrzone wieloma autorskimi piosenkami. Obejrzeli je także goście zaproszeni na uroczystość nadania imienia naszej placówce.

      

     czerwiec 2010r.  „Brzydkie Kaczątko” wg baśni Hansa Christiana Andersena – wyjątkowe, kolorowe, wesołe, rozśpiewane, z ciekawą scenografią i wspaniałymi kostiumami.  Bardzo podobało się dzieciom.

          

     luty 2011r.  „Bajka o srebrnej gwiazdce” wg Wiery Badalskiej - to pierwsze przedstawienie zimowe. Niezwykły nastrój stworzony przez aktorów mali widzowie z pewnością zapamiętają na długo. 

                  

     czerwiec 2011r.  „Śpiąca Królewna” wg Charles’a  Perraulta - bardzo zgrana i liczna grupa aktorów zaprezentowała się na scenie w barwnych strojach, na tle odmiennej od poprzednich dekoracji – wykonanej przez tatę Hani i Antka - Michała Jakubowicza.

                     

     luty 2012r.  „Na rozkaz Zimy” wg baśni Zofii Kotlarskiej. Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć naszych  wspaniałych aktorów w przedstawieniu zimowym – świetnie odgrywających swoje role, tańczących, rozśpiewanych, doskonale przygotowanych, z wielkim poczuciem humoru i tradycyjnie -  wielką tremą.

            

     czerwiec 2012r.  „Witajcie w naszej bajce” – ciekawa, pełna humoru prezentacja znanych dzieciom wierszy jakże lubianych autorów. Jak zawsze, przedstawienie było bogate w piosenki i tańce oraz  zaskakujące pomysły aktorów.

                  

     marzec 2013r.  „Na powitanie wiosny”-  oczekiwaniu na wiosnę i tradycjom związanym z jej powitaniem towarzyszą zawsze bardzo pozytywne emocje. Rodzice aktorzy mieli okazję podzielić się tymi radosnymi uczuciami z dziećmi. I jak zawsze zrobili to w profesjonalny sposób. Od bardzo wymagających widzów, jakimi są nasze przedszkolaki  otrzymali spontaniczne owacje na stojąco - należały im się w 100%!

                  

     czerwiec 2013r.  „W krainie bajek” – dzieci z przyjemnością obejrzały znane im bajki w wykonaniu wyjątkowych aktorów. Otrzymały w prezencie ogromną dawkę radości, humoru i dobrej energii na nadchodzące wakacje. Natomiast Aktorzy tradycyjnie otrzymali wielkie brawa.

                    

     marzec 2014r.  "O wesołej Ludwiczce" - tym razem Rodzice wcielili się w postacie z bajki Anny  Świrszczyńskiej o wesołej, towarzyskiej i życzliwej Ludwiczce. Zrobili to jak zawsze śpiewająco i z wielkim sercem.

                   

     czerwiec 2014r.  "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków" Dzieci kochają Królewnę Śnieżkę – podziwiają ją za urodę i dobre serce. Życzą jej, aby znalazła szczęście, aby ominął ją zły los i aby spotkała na swojej drodze kogoś życzliwego, wesołego i kochającego. ​Natomiast Krasnoludki, podobnie jak dzieci są prawdziwie szczere, życzliwe, są prawdziwie wesołe, pomocne, a kiedy trzeba smutne i współczujące. I o tym właśnie jest opowieść, jaką przedstawili rodzice naszym dzieciom, jak zawsze wspaniale grając swoje role. 

                

     marzec 2015r„A ja coś mam” - przedstawienie o tematyce ekologicznej wg scenariusza Zofii Wójcik. Bajka z założenia edukacyjna, jednak nie pozbawiona zabawnych scen, zaskakujących sytuacji oraz wesołych piosenek i tańców. A wszystko to dzięki naszej wspaniałej ekipie aktorów. Chociaż wiele z debiutujących na naszej „Narcysiowej scenie” osób nie podejrzewało siebie o zdolności aktorskie, okazało się, że każdy jest tu świetnym aktorem. Warto się postarać, przełamać nieśmiałość i dać  widzom to, co w nas najlepsze - radość i mądrość mieszkającego w nas dziecka oraz swój cenny czas.  Dziękujemy!

              

     czerwiec 2015r. „Małpki w szkole” to wesoła opowieść o psotnych i zdolnych małpkach,rozważnej papudze oraz cierpliwym nauczycielu. Rodzice tradycyjnie wykazali się kreatywnością, doskonałym kunsztem aktorskim i humorem. Dziękujemy!

               

     styczeń 2016r. "Jasełka" Pięknie zagrane przedstawienie, niepowtarzalny nastrój wypełniony wspólnie śpiewanymi kolędami. W tle świąteczno-jasełkowe dekoracje. Dziękujemy wspaniałym aktorom za zaangażowanie smiley 

                          

     czerwiec 2017r.   "Konik polny i mrówka" - to przedstawienie.o nieprzemijajacych wartościach jakimi są pracowitość, wzajemna pomoc koleżeńska, tolerancja wobec słabości i niedoskonałości innych. To przedstawienie niewątpliwie bardzo, bardzo wesołe, za sprawą oczywiście wspaniałej postawy niesamowitych Aktorów:) Liczymy na Was również w najbliższym przedstawieniu. I ogromnie dziękujemy!!!

                             

     czerwiec 2018r. "Chatka chałupeńka" wg S.J.Marszaka w przekładzie Włodzimierza Brzezickiego to kolejny scenariusz z 1963r. znaleziony w naszej przedszkolnej biblioteczce. To prawdziwy skarb, opowieść z przesłaniem, bajkową, ciepłą choć też czasami pełną grozy atmosferą. Każda postać w tym widowisku jest wyjątkowa, każda ma do spełnienia ważne zadanie.  Przedstawienie tradycyjnie wzbogacone wesołymi piosenkami przeznaczone jest dla dzieci młodszych i nieco starszych. Ale też i dla dorosłych, bo wiele tu zabawnych sytuacji i prostych, życiowych zasad obowiązujących w każdej epoce, niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat.

     Wielkie brawa i ukłony dla Aktorów, a także moje osobiste podziękowania dla wszystkich wspaniałych Rodziców aktorów i muzyków, z którymi miałam szczęście tworzyć przez lata ten niezwykły teatr. Dziękuję smiley Mariola Piątkowska 

                        

     l

     uty 2019 r. „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” – przedstawienie przybliżające dzieciom legendę o powstaniu państwa polskiego. Pomimo poważnej tematyki, dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Piękna oprawa muzyczna i wyśmienita gra aktorska Rodziców.

                             

      

     czerwiec 2019 r. „Zielony Kapturek"- Scenariusz przedstawienia na podstawie bajki samograjki Jana Brzechwy pt. "Czerwony Kapturek". Na potrzeby przedstawienia piosenkę o wilku napisał Bartosz Łojewski. 

                                                   

  • Kontakty

   • Przedszkole nr 59 we Wrocławiu "U KRASNALA POD NARCYZEM"
   • Sekretariat.p059@wroclawskaedukacja.pl
   • 71-798 68 02 - numer podstawowy Po usłyszeniu komunikatu powitalnego wybieramy numer wewnętrzny WEW. 101 - DYREKTOR WEW. 113 - REFERENTKA WEW. 114- INTENDENTKA grupa 1 - wew.201 grupa 2 - wew. 202 grupa 3 - wew. 203 grupa 4 - wew.204
   • ul. Narcyzowa 6 53-225 Wrocław Poland
   • https://p59wroclaw.bip.gov.pl/
  • Logowanie