• Profil przedszkola

• Przedszkole nr 59

położone jest na wrocławskim osiedlu Grabiszynek. Zlokalizowane jest między domkami jednorodzinnymi a boiskiem Gimnazjum nr 6, w niewielkim oddaleniu od ulic: Hallera, Inżynierskiej, Al. Pracy. Teren Przedszkola jest bardzo duży, w większości zadrzewiony. Ogród przedszkolny wyposażony jest w sprzęt jordanowski, piaskownicę, górkę, amfiteatr, stoły i ławki. Przedszkole mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku.
          Sale dzieci są przestronne, wyposażone w nowe meble, atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne.

W przedszkolu znajdują się:
          1) na parterze: szatnia, sale grup 5 i 6-latków, szatnia personelu, kancelaria, pokój intendentki, zmywalnia naczyń, wydawalnia posiłków
          2) na pierwszym piętrze: sale grup 3 i 4-latków, sala rekreacyjna , kuchnia, pokój referenta., zmywalnia naczyń

Przedszkole istnieje od 1950r., w maju 2008r. zakończył się remont generalny budynku. W czerwcu 2009r. przedszkole uzyskało nazwę "U krasnala pod Narcyzem" a przed głównym wejściem do przedszkola zamieszkał Krasnal Narcyś, którego autorką i wykonawczynią  jest  pani Beata Zwolańska-Hołod. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz.6:45 – 17,  w tym czasie odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. W pracy dydaktycznej i wychowawczej preferuje się otwarty styl i aktywne metody, tworzone są sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy. Cechą charakterystyczną naszego przedszkola jest promocja zdrowia i wspomaganie rodziców w oddziaływaniach wychowawczych.

Wszystkie zatrudnione w przedszkolu nauczycielki posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne, kilka z nich posiada także dyplomy ukończenia studiów podyplomowych. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzają na kursach doskonalących.
          W przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele specjaliści: nauczyciel - logopeda, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej, nauczyciel religii.

W godzinach rannych odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charakterze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno – kompensacyjnym, porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych oddziałów w zależności od potrzeb wychowanków. Do południa nauczycielki proponują dzieciom różnorodne sytuacje edukacyjne poprzez które realizują Program Wychowania Przedszkolnego. W tym czasie prowadzone są także zajęcia specjalistyczne:  gimnastyka korekcyjna, indywidualna terapia logopedyczna . Czas popołudniowy wypełniają natomiast zabawy inicjowane przez dzieci oraz takie zajęcia jak:katecheza.

Do przedszkola zapraszamy minimum dwa razy w miesiącu artystów: muzyków, aktorów z przygotowanymi specjalnie dla dzieci przedstawieniami i koncertami. Ponadto grupy starsze biorą udział w przedstawieniach w Teatrze Lalek, Teatrze Muzycznym oraz w wystawach muzealnych. Z uwagi na duży, bezpieczny teren wokół przedszkola, w czasie odpowiednich warunków atmosferycznych dzieci dużą część dnia spędzają w ogrodzie.

W przedszkolu posiłki przygotowywane są na miejscu w nowoczesnej kuchni.
          Godziny posiłków:
          Śniadanie - godzina 8:30
          Zupa i deser - godzina 11:30
          Drugie danie - 13:45

W każdej sali znajdują się pojemniki z wodą mineralną, którą dzieci mogą spożywać w każdej chwili.